Novák si užívá největší popularitu kariéry: Do města jen tak nemůžeme, obklopili by nás ve vteřině fanoušci

Novák si užívá největší popularitu kariéry: Do města jen tak nemůžeme, obklopili by nás ve vteřině fanoušci

I když už Filip Novák neúspěšně jedná s vedením Trabzonsporu o nové smluvní dohodě dobré tři měsíce a obě strany se stále nemohou shodnout na některých bodech v osobních podmínkách, prioritou reprezentačního beka je setrvat v Süper Lig.

Jedním z důvodů je i fakt, že Trabzonspor aktálně šlape a v turecké lize se pohybuje na špici, s tím, že na první Basaksehir ztrácí ze druhého místa pouhý bod a to má odehrán o jeden duel méně.

Zatím naposledy jeho zaměstnavatel neprohrál na půdě Besiktase. "Zápasy v Istanbulu, tedy s Besiktasem, Fenerbahce nebo s Galatasaray, jsou strašně těžké. Vzhledem k tomu, že jsme vyrovnávali v nastavení, myslím, že bod je pro nás plusový. Udrželi jsme se díky němu na špičce ligy," liboval si v interview pro magazín Gól obránce s minulostí ve Zlíně či Jablonci.

Jak prožívá boj o mistrovský titul město? "Něco takového jsem ještě nezažil. Atmosféra se spíš musí krotit. Dostává se nám neuvěřitelná podpora od města i ze strany fanoušků. Ty má Trabzonspor po celém Turecku, což je moc příjemné. Ale na druhou stranu dobře víme, že máme před sebou ještě spousty zápasů," pokračoval na webu gol.cz defenzivně laděný hráč, jenž hraje stejnou soutěž jako Ondřej Čelůstka, Milan Škoda, Ondřej Pavelka či Tomáš Břečka.

Trabzonspor dosáhl od roku 1967 na šest primátů. Co by se dělo, kdyby se letos podařil sedmý? "Upřímně, radši si to ani nechci představovat. Je to prostě úplně něco jiného, než jinde v Evropě. Naši fanoušci jsou fakt neskuteční, klubu oddaní. Uvidíme na konci soutěže, jestli se titul podaří. Každopádně by to bylo fajn. Myslím, že jsme konečně víc zapracovali na taktice. Přišel nový trenér, přivedl si s sebou také asistenty, kteří jsou přes taktiku. Jeden z nich dokonce pracoval v Chelsea. Ten nám také pomohl s evropských stylem. V minulosti jsme právě kvůli taktickým chybám zbytečně ztráceli body. Teď se jich snažíme vyvarovat, což se nám daří. Očividně hrajeme líp. Sešla se tu spousta výborných hráčů. V klubu jsme tři roky, myslím, že teď máme nejsilnější tým. Měli bychom to zúročit. Držíme se nahoře, tak proč bychom neměli zkusit první místo, když cítíme, že na něj máme," podotkl Novák, jehož vyjádření najdete v magazínu Gól.

A co popularita u horkokrevných příznívců? "Do města jen tak nemůžeme, obklopili by nás ve vteřině fanoušci. Člověk si musí vybírat místa. V Trabzonu je ale úplně normální, že pokud vyjdete mezi lidi, zastavují vás, chtějí se fotit. Jsme tady ostře sledovaní," uzavřel pro gol.cz bývalý hráč dánského Midtjyllandu, jehož motivuje i skutečnost, že turecký šampion putuje přímo do základní skupiny Ligy mistrů.