Disciplinárka rozhodla, že Krob dostal druhou žlutou neoprávněně. Proč příště nenastoupí?

Disciplinárka rozhodla, že Krob dostal druhou žlutou neoprávněně. Proč příště nenastoupí?

Jablonečtí se u disciplinární komise odvolávali na vyloučení Jana Kroba v duelu proti Ostravě. Jablonci se nezdála druhá žlutá pro jejich krajního obránce.

Jan Krob dostal v Ostravě dvě žluté karty a byl vyloučen. Druhá žlutá karta byla velmi sporná, a tak se vedení Jablonce obrátilo na disciplinárku. Jenomže disciplinární komise se tímto případem nijak nezabývala, protože protest klubu byl zamítnut.

„Řídící orgán soutěže nevyhověl protestu FK Jablonec proti udělení ŽK Janu Krobovi na základě rozhodnutí Komise rozhodčích FAČR. Ta totiž shledala, že sice byla hráči Janu Krobovi druhá žlutá karta udělena neprávem, ale k přestupku došlo. Na základě toho nebylo možné v souladu s Procesním řádem protestu vyhovět,“ sdělil mluvčí disciplinárky Štěpán Hanuš.

Krob už v nastaveném čase šel u lajny do souboje s ostravským Martinem Fillem, ten se hodně lehce svalil k zemi. Poté hlavní rozhodčí Ondřej Pechanec odpískal faul, gestem ukázal na ostatní Krobovy přestupky a dal mu druhou žlutou kartu.

Disciplinární komise uznala, že zákrok na druhou žlutou kartu nebyl vůbec faulem. Jednalo se o nedbalý přestupek. Kvůli tomuto nedbalém přestupku se rozhodlo, že disciplinárka nemůže Krobovi červenou kartu odpustit a ten nenastoupí proti Plzni.

Dále disciplinárka řešila především pyrotechniku na Letné a ve vršovickém derby.

Jablonec