FIFA reguluje hostování, dotkne se to i nás?

FIFA reguluje hostování, dotkne se to i nás?

Vedení mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA) zavede od příštího ročníku nový přestupový řád. Nejvíce změn je u hostování, nebo vyšší odstupné za odchovance.

Od sezony 2020/21 budou regulována mezinárodní hostování hráčů nad 22 let. Kluby během jedné sezony budou moci poslat na hostování osm hráčů a stejný počet přivést. Poté za dva roky se hostování zreguluje už jen na šest hráčů.

Změny jsou zatím na pořádku jen u mezinárodních hostování, FIFA však očekává, že i národní svazy zavedou podobná omezení v domácích soutěží.

Mnoho malých klubů finančně strádá, přestože vychovaly věhlasné hráče. Tak se FIFA rozhodla založit fond, do kterého půjde jedno procento z každého přestupu a poté bude klubům vypláceno výchovné, píše se na sport.cz.

„Díky modernizovanému systému bude vyplácení výchovného automatické, takže se peníze dostanou i do malých klubů, kam v současnosti často ani nedorazily,“ stálo v prohlášení FIFA.

Velké kluby mají na hostování několik hráčů, například Chelsea minulý rok měla na hostování 42 fotbalistů, letošní sezónu okolo dvaceti. Real Madrid tuto sezónu 13 hráčů, Barcelona devět.

Infantino