Kadlec se mistra nebojí: Je k poražení, bude to jiná Slavia, než jsme potkali na podzim

Kadlec se mistra nebojí: Je k poražení, bude to jiná Slavia, než jsme potkali na podzim

Klimentem či Zahustelem posílené Slovácko zatím na jaře příliš nepřesvědčilo, ze dvou utkání vybojovalo pouhý bod a zatím se jeho hráčům nepodařilo skórovat. V sobotu už by zlepšení produktivity potřebovalo, neboť narazí na mistrovskou Slavii...

"Slavia vede ligu, ale hned první kolo na půdě Bohemians Praha jsme viděli, že jsou k poražení. Došlo tam v zimě k určitým změnám v kádru a ono vždycky chvilku trvá, než si to sedne. Na podzim nás v Edenu přehráli a zaslouženě zvítězili, ale doma si to můžeme rozdat s každým, což jsme dokázali například v podzimním zápase s Plzní," varoval lídra Fortuna:ligy velezkušený obránce Michal Kadlec, jehož slova vyšla na webu fcslovacko.cz.

Svědíkův soubor se v Uherském Hradišti pokusí o překvapení. "Každé utkání je jiné. Kdyby na Bohemce vyhráli, tak by se pro nás nic neměnilo. My chceme doma uspět v každém zápase a já se na to dívám spíš tak, že se ukázalo, že je možné Slavii porazit. Doufám, že zase přijde hodně diváků, poženou nás dopředu, a že se jim odvděčíme nějakou tou brankou. Přál bych si, abychom po zápase mohli společně slavit, a aby fanoušci odcházeli ze zápasu spokojení," zmínil podporu věrných příznivců bývalý zadák Fenerbahce, Leverkusenu či Sparty.

Motivací pro jeho mužstvo je pouhý jeden jarní bod a propad v tabulce až do její druhé poloviny. "I to je pro nás samozřejmě další motivace. Po dvou kolech máme sice jen jeden bod, ale to neznamená, že jsme bez šance. Bude to jinší Slavia, než jsme potkali na podzim. Pořád samozřejmě mají svoji kvalitu. Respekt k soupeři je, ale určitě ne strach. Již v Mladé Boleslavi bylo vidět zlepšení v útočné fázi. Sice jsme taky nevstřelili branku, ale do šancí jsme se dostávali. Na videu jsme to rozebírali, a některé situace jsme měli řešit jinak. Já věřím, že jsme si to vybrali v těch prvních dvou zápasech, a že teď nám to tam zase začne padat. V minulosti jsme dokázali, že branky střílet umíme," burcoval na stránkách fcslovacko.cz pětatřicetiletý rodák z Vyškova, jenž odehrál v právě probíhajícím ročníku devatenáct duelů z celkových dvaadvaceti.