Horejš před střetem s Baníkem: Bude to jeden z vrcholů jarní části na domácím hřišti

Horejš před střetem s Baníkem: Bude to jeden z vrcholů jarní části na domácím hřišti

Jedním z taháků třiadvacátého ligového kola je bezesporu souboj čtvrtého s pátým celkem tabulky. Tím spíš, že nováček z Českých Budějovic vyhrál z devět z posledních jedenácti duelů a na jaře je stoprocentní.

Dynamo ovládlo pět posledních duelů na svém Střeleckém ostrově a proti Baníku půjde po pomyslném šestém korálku. "Dá se říct, že to bude jeden z vrcholů jarní části sezony na domácím hřišti. Čeká nás soupeř, který má vysoké ambice a netají se tím, že by chtěl hrát pohárovou Evropu. Jsme rádi, že je to zápas čtvrtého s pátým v tabulce. Kdyby nám to někdo řekl před sezonu, asi bychom tomu moc nevěřili," usmíval se hlavní kouč domácího mužtva David Horejš.

V Budějovicích by byli rádi, aby předehrávce přihlížil vyprodaný stadion. "Věříme, že přijde plný stadion. Víme, že Baník má jedny z nejlepších fanoušků, ale věřím tomu, že lidi ukážou, že my jsme tady doma. Chceme se zase prezentovat dobrým výkonem a věříme, že všechny body zůstanou doma," doplnil jihočeský kouč.

Z formy není ani Baník, který ve Fortuna:lize táhne sedmizápasovou šňůru bez porážky. "Budějovice jsou na vlně, dávají hodně gólů, hrají jednoduchý, pragmatický fotbal, založený na pracovitosti. Mají rychlostní typy v ofenzivě, jsou nebezpeční ze standardek a jsou nepříjemní pro kohokoliv. Bude to o tom, abychom podali výkon, jakého jsme schopni. Pak uvidíme, jestli to bude stačit. Ale určitě nejsme bez šancí. Věřím, že tři dny mezi zápasy je dostatečná doba na to, abychom byli kvalitně připraveni," připomněl pondělní dohrávku s Jabloncem hostující trenér Luboš Kozel, jenž sedí na ostravské lavičce stále teprve několik týdnů.