Guľa: Na příjemných věcech, jež jsou za námi, se dá stavět, ale nedá se na ně spoléhat

Guľa: Na příjemných věcech, jež jsou za námi, se dá stavět, ale nedá se na ně spoléhat

Západočeský vicemistr z Doosan arény má před sebou důležitý výjezd na Střelnici, kde je doma třetí Jablonec. Co od nadcházejícího střetu, který se odehraje v sobotu odpoledne, očekávají záložník Tomáš Hořava a hlavní trenér Viktorie Adrian Guľa?

Rozpoložení v kabině je po dvou snadných výhrách s čistým kontem dobré. "Pomáhá to k tomu, aby pracovní atmosféra byla příjemná, aby kluci ukazovali na tréninku svou kvalitu a byli uvolnění. Zároveň ale mají dost zkušeností na to, aby věděli, že na příjemných věcech, které jsou za námi, se dá stavět, ale nedá se na ně spoléhat. Můžeme se o to opřít do tréninků i zápasů, budovat na tom sebevědomí, ale zároveň víme, že se blíží nový zápas, nová výzva, nový soupeř. Nesmíme na to tedy spoléhat," varoval před uspokojením slovenský nástupce Pavla Vrby, jehož stanovisko vyšlo na stránkách fcviktoria.cz.

"Mužstvo má dlouhodobě dobrý herní projev a silné individuality a z toho se dá těžit. Tým umí dominovat, držet míč a poradit si v těžkých situacích. Ale pořád jsme na začátku procesu toho, co chceme budovat. My máme respekt ke každému soupeři, liga je náročná. Postavení Jablonce a jeho kvalita samozřejmě předurčuje k dobrému sobotnímu zápasu," pokračoval.

Ten je přesvědčen o tom, že Plzeň bude hladová po vítězství i na jablonecké půdě. "Věřím, že budeme dostatečně ambiciózní, abychom dosáhli toho, po čem toužíme. Jablonec má silné stránky, důležité bude je eliminovat jak z pohledu zkušeností týmu a hráčských individualit, tak z pohledu týmovosti, nasazení a touhy prosadit se v naší vzájemné konfrontaci. Nejbližší zápas je vždy ten nejdůležitější. Tentokráte to umocňuje ještě postavení mužstev v tabulce, ale i bez ohledu na to je pro nás podstatné bojovat o vítězství," doplnil Guľa, jehož tým čeká v příštím týdnu čtvrtfinále MOL Cupu.

Za pravdu mu dal i jeho jednatřicetiletý svěřenec Hořava. "Každé utkání, které je před námi, je nesmírně důležité. I když to zní jako fráze, musíme tak být nastaveni a chtít vyhrát každé následující utkání. Pro nás je určitě dobře, že jsme zvládli úvod jara a dali sedm gólů. Dobrý a důležitý start. Jablonec je ale třetí, takže nás čeká hodně těžký soupeř. Navíc poslední zápas se nám tam nevydařil, takže čekám hodně náročné utkání. Ale my ho chceme vyhrát," burcoval zkušený středopolař s hanáckou minulostí, jenž působí v Plzni sedmou sezonu v řadě.