Beckham o budování nového klubu: Nečekal jsem, že to bude až tak náročné

Beckham o budování nového klubu: Nečekal jsem, že to bude až tak náročné

Byť David Beckham založil Inter Miami již před necelými sedmi lety a potřeboval k tomu 25 milionů dolarů, prvního soutěžního utkání v Major League Soccer se dočká až v úvodu března na půdě favorizovaného Los Angeles FC.

"Byly chvíle, kdy jsem si říkal, že se nám to nepovede. Čekal jsem, že to nebude snadné, ale nečekal jsem, že to bude až tak náročné. Když jsme úmysl založit klub před sedmi lety oznámili, myslel jsem si, že to bude trvat rok, dva," přiznal webem ceskatelevize.cz citovaný čtyřiačtyřicetiletý Angličan.

Jako vyjednavač ovšem manžel bývalé členky Spice Girls nepolevil. "Zase jsem díky tomu zjistil, že jsem mnohem víc důsledný, než jsem si o sobě myslel, a že jsem ještě víc tvrdohlavý, než si myslí moje žena," usmíval se bývalý středopolař Los Angeles Galaxy, v jehož trikotu se svého času radoval ze dvou amerických titulů.

Jako hráč stopu zanechal a to velmi výraznou. Jakou stopu asi zanechá jakožto funkcionář? "Chtěl bych po sobě zanechat nějaký odkaz. Chtěl bych, aby se moje děti za dvacet mohly podívat zpět a říct si: Tenhle klub vybudoval náš táta," zasnil se ambiciózní Beckham, který v minulosti prošel Manchesterem United, Realem Madrid, Paris Saint-Germain i AC Milán.

Uruguayským odborníkem DIegem Alonsem vedené Miami, které se účastní Východní konference, bude hrát ve Fort Lauderdale na stadionu s kapacitou 18 tisíc diváků. Brzy by však měla na Miami začít stavba nového chrámu ve Freedom Parku.