Spousta hráčů Arsenalu prý ukázala neprofesionální výkon: Xhaka to odchodil, Pépé se musí zlepšit

Spousta hráčů Arsenalu prý ukázala neprofesionální výkon: Xhaka to odchodil, Pépé se musí zlepšit
OBSAHUJE OHLASY

Arsenal, jenž se aktuálně honosí statusem ostrovního remízového krále, už není součástí ani Evropské ligy, jíž musel opustit v prvním kole vyřazovací fáze, když ztroskotal na řeckém Olympiakosu Pireus.

"Je to obrovské zklamání. Nevím, co mám říct. Je velmi těžké akceptovat konec v soutěži po takovém průběhu," hlesl Pierre-Emerick Aubameyang, jenž byl zdrcený, protože zahodil šance, které by Kanonýry v soutěži udržely.

Jaké dojmy měl manažer Mikel Arteta? Ten svými slovy mnohé překvapil a to až tak, jako by sledoval zcela jiný zápas. "Je to kruté a hodně to bolí, nicméně na to, jak hráli, jsem pyšný. Bylo by skvělé, kdybychom postoupili - hodně by nám to pomohlo," smutnil sedmatřicetiletý kouč, jehož svěřencům patří v Premier League až velmi nelichotivá devátá pozice a to vše i přesto, že už sedm utkání v řadě neprohráli.

S nynějším stratégem však nesouhlasila legenda Arsenalu Martin Keown, jenž nad jeho slovy pouze kroutil hlavou. "Spousta fotbalistů ukázala neprofesionální výkon, byl to neuvěřitelně mizerný zápas. Poprvé jsem měl pocit, že hráči neposlouchají kouče a ten neví, co změnit," přednesl odchovanec londýnského celku, za který v průběhu kariéry sehrál stovky duelů.

A někdejší reprezentační obránce se třiačtyřiceti mezinárodními starty se nebál být ani konkrétní. "U každého jednotlivce dojdete k závěru, že do toho nedal všechno. Nicolas Pépé se musí zlepšit, Gabriel Martinelli měl přijít mnohem dřív, Granit Xhaka to odchodil," zakončil trojnásobný šampion Anglie právě s Arsenalem, který si kromě Gunners zahrál i za Brighton, Aston Villu, Everton, Leicester City i Reading.