O víkendu hrála jiná Sparta. Derby pražských „S“ nebude mít favorita

O víkendu hrála jiná Sparta. Derby pražských „S“ nebude mít favorita


V nedělním zápase sice letenští prohráli v Olomouci 0:1, ale pod novým trenérem Václavem Kotalem předvedli úplně se Sigmou jiný výkon, než v prvním kole doma s Libercem pod vedením Václava Jílka. Na letenskou lavičku usedl trenér, který má u hráčů respekt.

Poté, co sportovní ředitel týmu Tomáš Rosický v týdnu odtajnil, jak probíhala jednání po utkání s Libercem, je asi dobře, že byl jmenován nový trenér týmu. Odvolat trenéra po prvním jarním kole, to sice normální jistě není.

Když Tomáš Rosický odtajnil průběh jednání po tomto nepovedeném zápase, ukázalo se, že trenér neměl v současné době potřebné odhodlání. Chybí mu také vážnost u hráčů, aby mohl vést tým nadále.

Na druhou stranu je dobře, že i sama ikona Sparty si „nasypala“ popel na hlavu, neboť příchod Václava Jílka na Letnou byla volba především samotného Tomáše Rosického. Naštěstí pro něj i pro mužstvo nemusel chodit daleko. Václav Kotal trénoval v současné době B-tým Sparty, takže první volba padla na něj. Je to zkušený trenér, u kterého byl předpoklad, že dodá hráčům letenského týmu patřičné sebevědomí, bez kterého to prostě ve fotbale nejde.

Už utkání v Olomouci ukázalo, že na trávník nastoupila úplně jiná jedenáctka, než v domácím utkání s Libercem. Nejen, co se některých změn v sestavě týkalo. Kotalova Sparta měla v sobě sebevědomí a odhodlání. Jistě, nakonec si mužstvo nechalo dát branku ze standardní situace a neproměnilo svoje vyložené šance, ale i tak mohlo z tohoto utkání odejít se vztyčenou hlavou.

Po ligovém utkání na domácím hřišti se Zlínem přijdou utkání pravdy. Ve čtvrtfinále poháru hostí letenští Baník Ostrava, poté nastoupí k derby na Slavii a políčí si na Viktorii Plzeň. V těchto zápasech svěřenci Václava Kotala už s velkou pravděpodobností nebudou hrát druhé housle. Rukopis nového trenéra bude už dobře znát a v derby se Slavií můžou letenští klidně zvítězit.

 Sparta