PSG rozdrtilo Dijon, Benedetto hattrickem zničil Nimes, Lyon porazil St. Etienne

Ani fotbalisté z nejvyšší francouzské ligy se o víkendu na přelomu února a března neflákají. V pátek večer se uvedlo v dobrém světle Olympique Marseille, v sobotu pak šel na scénu i mistr Francie Paris Saint-Germain, ale i další týmy. V neděli pak Lille porazilo Nantes.

Marseille otevřelo ligové kolo těsným vítězstvím nad Nimes 3:2, hattrickem se blýskla hvězda Olympique Benedetto. Paříž zvládla duel s Dijonem a díky dvěma brankám Mbappého, gólu Icardiho a Sarabii vyhrála 4:0. Méty dokázaly zvítězit na hřišti Amiens 1:0, stejným výsledkem pak Angers ovládlo zápas s týmem Stade Brest.

Monako navzdory proměněné penaltě pouze remizovalo s Reims a ostudu si připravil RC Štrasburk Alcace, který prohrál na hřišti Montpellieru 0:3. Úspěšnější byl tým Stade Rennes, který vyhrál na půdě Toulouse 2:0.

Lille dovezlo z Nantes tři body díky hlavičce Andreho, který si v 58. minutě naskočil na roh od Sanchesa a postaral se o jedinou branku utkání. Bordeaux remizovalo s Nice. Nejprve ve 21. minutě Basic poslal do brejku De Previlleho, ten si obhodil vyběhnutého brankáře a do prázdné brány skóroval. Nice odpovědělo v 57. minutě, centr Wagua nasměroval nůžkami do branky Ounas.

Lyon si poradil se St. Etiennem 2:0, když o obě branky se postaral Dembele, první dal hlavou a druhou v nastaveném čase z penalty.