Schick pomohl Lipsku gólem, Bayern nadělil Hoffenheimu kanára, Dortmund těsně zdolal Freiburg

Bundesliga o víkendu nenudí, k vidění byl zajímavý zápas Bayernu na hřišti Hoffenheimu, do akce šla Borussia Dortmund nebo Borussia Mönchengladbach. RB Lipsko si připsalo remízu díky trefě Patrika Schicka.

Hertha v pátek večer remizovala na hřišti Fortuny Düsseldorf vysoko 3:3. V sobotu pak Augsburg po hektické druhé půli podlehl Borusii Mönchengladbach 2:3, rozhodující branku vstřelil útočník Lars Stindl. Mohuč mezitím zvítězila nad Paderbornem 2:0 zejména kvůli povedenému prvnímu poločasu.

Dařilo se dvěma favoritům na titul, Borussia Dortmund zvítězila nad Freiburgem díky jediné brance Sancha, v utkání Bayernu na hřišti Hoffenheimu však byly k vidění gólové hody, pro spoluhráče Pavla Kadeřábka však pouze z druhé strany - Bayern vyhrál vysoko 6:0, dvě branky si připsal brazilský forvard Phillipe Coutinho. Kolín nad Rýnem večer šokoval Schalke 04 a zvítězil 3:0.

Lipsko doma prohrávalo, když se za Leverkusen ve 29. minutě prosadil po náběhu z druhé vlny Leon Bailey. O tři minut později se prosadil Schick. Po standardní situaci se trefil hlavou, když ho našel přesným centrem Nkunku, ten si připsal už dvanáctou asistenci. Lipsko ztrácí na vedoucí Bayern tři body. Leverkusen je pátý a na první místo ztrácí osm bodů.

Wolfsburg na hřišti nováčka Unionu Berlín prohrával o dvě branky. V poslední půlhodině se mu podařilo vyrovnat na konečných 2:2.

Bundesliga, 24. kolo:

Fortuna Düsseldorf - Hertha Berlín 3:3 (2:0)
Branky: 6. a 45.+1 Karaman, 9. Thommy - 64. Thommy (vl.), 66. Cunha, 75. Piatek (pen.)

Augsburg - Borussia Mönchengladbach 2:3 (0:0)
Branky: 57. Lowen, 83. Finnbogason - 49. Bensebaini, 53. a 79. Stindl

Borussia Dortmund - Freiburg 1:0 (1:0)
Branka: 15. Sancho

Hoffenheim - Bayern Mnichov 0:6 (0:4)
Branky: 2. Gnabry, 7. Kimmich, 14. Zirkzee, 33. a 47. Coutinho, 62. Goretzka

Mohuč - Paderborn 2:0 (2:0)
Branky: 29. Quaison, 37. Onisiwo