Rada byl pro mě jako bombardér, vzpomíná kouč Plzně Guľa

Rada byl pro mě jako bombardér, vzpomíná kouč Plzně Guľa

Utkání třiadvacátého kola mezi Jabloncem a Plzní skončilo výhrou Západočechů 2:1. Na lavičkách obou týmů se střetli trenéři, kteří se dobře znají. Rada dříve vedl Guľy jako hráče.

„Mrzí mě to z toho důvodu, že jsme hlavně ve druhém poločase hráli velice dobře. Myslím, že bychom si remízu zasloužili, ale na to se nehraje. Prohráli jsme, ale se vztyčenou hlavou. Jdeme do dalšího zápasu, který bude pohárový, ve středu,“ vrátil se k zápasu Rada v rozhovoru pro Radiožurnál.

A pokračoval s hodnocením svého protějšku. „Myslím, že to byl technický fotbalista. Levák, měl výbornou kopací techniku. Na tyhle hráče se dobře dívá, měl to v krvi. Byl to hráč do kombinace. Jediné, co mu trošku chybělo, je asi tvrdost a důraz, ale jinak to byl myslím hráč, na kterého se dobře dívalo. Dobrý kluk, byl trošku tišší,“ rád si trenér Jablonce zavzpomínal.

Guľa už má jisté zkušenosti, jsou o něm dobré reference. Hru má postavenou na moderních věcech. „Těšil jsem se hlavně na to, že uvidím tu konfrontaci. Viděl jsem soupeře hrát na soustředění, je to trošku jiné. Je důležité, abych sbíral informace do budoucnosti,“ začal hovořit i plzeňský trenér.

Plzeňský lodivod vzpomíná na Rady jako na bombardéra. „Snažím se učit od každého trenéra. Obzvlášť v období, kdy sem pan Rada přišel, byl pro jako mě bombardér, renomovaný trenér s úžasnou hráčskou minulostí. Tak jsem se na něj díval. Naše společné působení bylo krátké, ale já se snažím učit od každého, a tak to bylo i s panem Radou,“ zakončil Guľa pro Radiožurnál.

Rada