El Clásico: Proč nejhorší Real porazil Barcelonu? Odpověď je jasná

Barcelonský obránce Gerard Piqué docela zvláštním způsobem komentovat porážku svého týmu v nedělním derby v Madridu. Všiml si toho, že ho domácí Real Madrid svým výkonem zklamal, protože předvedl v prvním poločase jeden z nejhorších výkonů, co zažil ve vzájemných zápasech na stadionu Santiago Bernabéu, kdy on byl v sestavě Barcelony.

Přitom by mělo být určitě správné, aby se podíval nejprve do svých vlastních řad. To sice učinil, ale až poté, co těžce zkritizoval Bílý balet za první poločas utkání. Jistě, Barcelona byla první poločas jasně lepší, svoje šance ovšem neproměnila a druhý poločas za to těžce pykala. Domácí vstřelili dva góly a vyhráli 2:0. Jak správně řekl jejich kapitán Sergio Ramos, tak klidně budou hrát špatně v prvním poločase v každém takovém souboji, hlavně když v tom zápase zvítězí.

Galacticos si po prvním prohraném zápase Ligy mistrů na domácí půdě s Manchesterem City si trochu spravili náladu, ale žádný důvod k jásání také nemají. Vystřídali sice Barcelonu v čele tabulky, jenže vedou jen o jeden bod, takže boj o titul bude otevřený jistě až do konce. Také ale potřebuje větší střelecké probuzení svých útočníků.

Navíc je ještě čeká velmi těžká odveta v Manchesteru, kde budou chtít také uspět i po prohraném domácím zápase. Vypadnutí z Ligy mistrů v tak brzké fázi by se totiž považovalo za velký neúspěch pro tento slavný klub. To samé platí o Manchesteru City, ale jeden musí z každopádně z kola ven, takže na zápas těchto dvou klubů bude upřena značná pozornost.

To Barcelona je na tom v Lize mistrů rozhodně lépe, hostí doma italskou Neapol, kde remizovala 1:1. Jedná se tak o velmi nadějný výsledek pro domácí odvetu. Ani ten bod, který tento katalánský klub ztrácí v domácí La Lize na první místo, není žádná velká ztráta, ale problém je někde úplně jinde.

V ofenzivě potom, co se zranil Luis Suárez, je Barca mužstvem jednoho hráče. Co to pomůže, když v týmu hraje jeden z momentálně nejlepších fotbalistů světa. Lionel Messi je na všechno sám. Když nevstřelí gól on, nebo aspoň nevypracuje klíčovou útočnou akci, tak nemá nikoho ze spoluhráčů, který by mu pomohl. Ani Arturo Vidal, Arthur, Frenkie de Jong, Antoine Griezmann, nebo případní náhradníci nemají v současné době takovou formu, aby aspoň trochu sekundovali svému nejlepšímu hráči.

Jak už to tak bývá, když chce někdo za každou cenu přestoupit do jiného klubu, tak výkonnost nezůstane na té úrovni, jako doposud. To je přesně případ jménem Antoine Griezmann, který byl v Aletiku Madrid klíčovým hráčem týmu a po vyvzdorovaném přestupu do Barcelony je pořád jen stínem toho hráče, jehož forma byla dříve na výborné úrovni.

Katalánský klub musí věřit ve zlepšení formy aspoň některých svých ogenzivních hráčů, protože pokud Lionel Messi zůstane pořád v barcelonské ofenzivě na všechno sám, tak tento klub bude mít problém uspět v každém dalším zápase.