Sparta si lehce poradila s Dinamem Záhřeb

Hráči Sparty Praha i na soustředění ve Španělsku pokračují ve vítězném tažení přípravnými zápasy. Svěřenci trenéra Stanislava Grigy porazili ve čtvrtek odpoledne Dinamo Záhřeb 3:0.

Dvě branky dal Zdeněk Pospěch, třetí přidal Matušovič z penalty. Trenér Stanislav Griga vsadil znovu na hru s třemi útočníky a třemi středovými hráči: ve středu zálohy operoval stažený Kóňa, hru tvořili Kisel s Herzánem.

Utkání se hrálo na okraji Valencie, v tréninkovém areálu Masia La Grava. Sparta měla trvalou převahu, kterou zúročila dvěma brankami, ve druhém poločase náskok zvýraznila po penaltě nařízené za faul na Doška. "Dvacet minut jsme se trochu rozhlíželi, ale pak už to bylo podle mých představ. Podali jsme dobrý výkon a hned druhý den po příletu hráči potvrdili, že se dobře aklimatizovali," uvedl STANISLAV GRIGA pro internetové stránky Sparty.

Teplota se pohybovala okolo sedmi stupňů Celsia a pro dva hráče zápas skončil předčasně; na svalové potíže si stěžovali Václav Drobný i Karol Kisel.

Další utkání sehrají letenští v neděli 29. ledna proti ukrajinskému Šachtaru Doněck, v jehož dresu hraje ex-sparťanský stoper Tomáš Hübschman.