Wanyama opouští Premier League a praktiky Mourinha mění za filozofii Henryho

Wanyama opouští Premier League a praktiky Mourinha mění za filozofii Henryho

Dlouholetý keňský reprezentant Victor Wanyama se po necelých čtyřech letech rozhodl opustit Tottenham Hotspur, který si ho svého času pořídil za necelých 14 milionů eur.

Tento týden se po rozvázání kontraktu se Spurs jakožto volný hráč upsal účastníkovi MLS Montrealu Impact, se kterým si plácl na příští tři roky.

Bývalý hráč Southamptonu či Celtiku Glasgow měl v Londýně nejlepší sezonu 2016/2017, kdy patřil do základní sestavy a měl nejlepší čísla.

Poté ho ovšem přibrzdilo vážné zranění a v poslední době pouze paběrkoval. V aktuálním ročníku 2019/2020 zasáhl v barvách Kohoutů jen do čtyř duelů, s tím, že v Premier League odehrál pouhých třiadvacet minut čistého času a pod novým manažerem José Mourinhem si vůbec nekopl.

Osmadvacetiletý rodák z Nairobi bude moci oživit svou kariéru za oceánem a filozofii známého Portugalce mění za praktiky Francouze Thierry Henryho, jenž sedí na trenérské lavičce Impactu od listopadu 2019.

Montreal začal nový ročník Major League Soccer domácí výhrou nad New Englandem a v sobotu ho čeká výjezd na půdu Dallasu. Bude u toho už i Wanyama?