Dočkal: Náš tým sílu prokázal. Když naskáčou dobré výsledky, budeme pak schopní porazit kohokoliv

Dočkal: Náš tým sílu prokázal. Když naskáčou dobré výsledky, budeme pak schopní porazit kohokoliv

Tragický úvod ligového jara je zapomenut, ale nesmí se na něj v kabině Sparty zapomínat. První výhra v tomto kalendářním roce je velkou vzpruhou do důležité víkendové bitvy se Slavií. Letenský tým navíc postoupil do semifinále domácího poháru MOL Cupu, když doma rozdrtil ostravský Baník 5:0. Hosté navíc dohrávali v početní nevýhodě, což se na konečném výsledku podepsalo.

Dva neúspěšné pokusy si odbyl nový kouč Sparty Václav Kotal, než se dočkal výhry. Těšit ho může především práce svého týmu, který prakticky soupeře nepustil ke slovu. Dobrá defenzivní práce a také patrná chuť hráčů uspět. Do hry se dostal také kapitán Bořek Dočkal, který se dlouhé měsíce léčil ze svého zranění.

„Tohle vítězství je pro nás důležité velice, protože ta sezóna se, co se ligy týká, nevyvíjí vůbec dobře. Věděli jsme, že jestli máme splnit alespoň jeden cíl, který jsme si pro jaro dali, tak bylo potřeba to proti Baníku zvládnout. Situace to nebyla příjemná, protože vstup do jara se nám vůbec nevyvedl. Zlomit to proti dobrému soupeři takovým výsledkem je pro nás určitě cenné před těžkými zápasy, které nás teď čekají,“ hodnotil kapitán Sparty postup do semifinále MOL Cupu.

Sparta skutečně zaznamenala dobrý výsledek, který by mohl být odrazem k lepším výkonům. Již o víkendu to potřebuje potvrdit v pražském derby proti Slavii. „Už vstup do zápasu nebyl špatný. Fungovala nám organizace hry. Ostrava byla nepříjemná, ale nebyla příliš nebezpečná. My jsme měli dobré náběhy a dařilo se nám tam jít po stranách. Vždy je to o soupeři. Když nám dovolí jít středem, tak klidně půjdeme i tudy. Je to pro nás před derby velká vzpruha. Kdybychom prohráli, bylo by to asi o to těžší. Náš tým je schopný opakovat tyhle výkony. Když pak naskáčou dobré výsledky, tak budeme schopní porazit kohokoliv,“ dodal po zápase Dočkal v rozhovoru pro Českou televizi.