Nguyen byl penaltovým hrdinou, přesto velebil Knoblocha: Výhra je z 95% jeho zásluha

Nguyen byl penaltovým hrdinou, přesto velebil Knoblocha: Výhra je z 95% jeho zásluha

Liberecký soubor může dál snít o ovládnutí domácího poháru, k čemuž se dopracoval poté, co se mu v Uherském Hradišti podařilo položit na lopatky díky penaltovému rozstřelu domácí Slovácko.

Filip Nguyen sice sledoval celé utkání z lavičky a do akce šel právě až na penalty, v rámci nichž se mu podařilo zneškodnit hned dvě a pod postup do semifinále se tak podepsal velkou měrou také on...

"Bylo to hodně ubojované, šance na obou stranách. Myslím, že je remíza spravedlivá a v penaltách už jsme pak měli víc štěstí. Podle mě nebylo vidět, že bychom měli víc sil. Byla větší chuť, motivaci měli sice domácí také, protože porazili Slavii. Byli jsme šťastnější," hodnotila středeční klání nezpochybnitelná liberecká jednička.

Co říkal brankářské rošádě těsně před vyvrcholením? "Obvyklá není, ale jde spíš o takovou psychologickou hru pro soupeře. Když se střídá gólman, protivníkovi začne šrotovat v hlavě, že třeba umí chytat penalty. Naštěstí nám to vyšlo, takže asi dobrý tah. Komunikoval jsem s trenérem brankařů Markem Čechem, situace vyplynula až během prodloužení. Mohlo přijít zranění a poslední střídání by třeba ani nebylo možné. Pak jsem se modlil, aby Slovácko nedalo gól ještě v poslední minutě prodloužení, což by bylo hodně blbé. V penaltách pak už má brankář vždy navrch, protože nemá co ztratit. Potvrdilo se to i tentokrát. Spíš šlo o instinkt. Když jsem jednu penaltu chytil, věřil jsem si, že chytnu i další. A naši střelci byli neomylní, patří jim velký dík," pokračoval na stránkách fcslovanliberec.cz strážce svatyně.

A koho by si přál pro semifinále, které se bude losovat v pátek? "Máme domluvené role tak, že pohár chytá Milan Knobloch. Zápas odchytal dobře a výhra je z 95 % jeho zásluha. Spíš tak záleží, koho si bude přát on než já," uzavřel na klubovém webu Nguyen, jehož rozjetý podještědský tým může dostat Plzeň, Spartu, nebo Sigmu Olomouc.