Guľa o velké střelecké formě Viktorie: Pro nás je podstatné, abychom byli stále pokorní, svědomití a pracovití

Guľa o velké střelecké formě Viktorie: Pro nás je podstatné, abychom byli stále pokorní, svědomití a pracovití

Adrian Guľa zatím prožívá na západočeské půdě velmi vydařený start a po třech jarních triumfech ve Fortuna:lize přidal výhru také ve své premiéře v rámci MOL Cupu.

Na tiskovku tak dorazil čerstvý semifinalista poháru ve velmi dobré náladě a mimo jiné ocenil i poražený celek z Mladé Boleslavi...

"Cíl byl jasný – postoupit, což se podařilo. Kluci podali až do nějaké 70. minuty velmi slušný výkon. Hráli jsme trpělivě, dostatečně rychle i produktivně. Závěr jsme samozřejmě měli uhrát lépe, ale musíme uznat, že Boleslav má stále svou sílu," uznal slovenský odborník.

Čtyřiačtyřicetiletého kouče zatím plzeňská produktivita těší. V generálce na ligu skórovala Viktoria čtyřikrát, v Opavě třikrát, Příbrami nasázela čtyři branky, Jablonci dvě a Mladé Boleslavi opět čtyři. V úvodních čtyř soutěžních duelech jara se jeho tým střelecky prosadil třináctkrát, což je velmi slušné.

"Produktivita mě těší, ale stejně tak vyváženost, která je podstatná, aby mužstvo bylo dlouhodobě úspěšné. Mám radost, že umíme dávat góly. Kluci to umí vzít individuálně na sebe a prosadit se v koncovce. Není to o jednom hráči, ale máme to rozložené. To je pro nás dobrá zpráva. Věřím, že mužstvo má takovou sílu, aby bylo v určitých detailech ještě efektivnější. Také je pro nás podstatné, abychom byli stále pokorní, svědomití a pracovití, protože v lize jsou dobré týmy," uzavřel nástupce Pavla Vrby.

Jak se povede jeho svěřencům v sobotu proti nováčkovi z Českých Budějovic? Kurz, že bude Plzeň v Doosan aréně skórovat, určitě bude poměrně malý...