Zbrklý Karlsson by mohl podle Kotala dokázat ještě víc. V Edenu však může absentovat...

Zbrklý Karlsson by mohl podle Kotala dokázat ještě víc. V Edenu však může absentovat...

Zatímco pod Václavem Jílkem toho švédský křídelník David Moberg-Karlsson příliš neodehrál, pod Václavem Kotalem se jeho letenská situace obrátila a skandinávský šikula začal za Spartu nastupovat pravidelně.

V posledním vystoupení proti Baníku Ostrava, které skončilo uprostřed týdne 5:0 a zajistilo slavnému "S" bezproblémový postup do semifinále MOL Cupu, se rychlík blýskl vstřelenou brankou i gólovou asistencí a při svém střídání si vysloužil potleskl tribun.

Samotného hráče, jehož výkony by mohly růst s výraznější herní praxí, chválil také současný šéf sparťanské lavičky. A to i přesto, že v něm stále vidí větší potenciál, než v českém prostředí ukázal...

"Myslím, že by mohl dokázat ještě víc. Je tam spousta zbytečných zbrklostí v zakončení. Samozřejmě jsem ale za 1+1 rád. Má ale větší předpoklady. Musí zlepšit obrannou fázi," pronesl na webu sparta.cz Kotal.

Nejen Karlssonovi, ale i dalším sparťanům dává za příklad ostravského Romana Potočného. "Ukazoval jsem hráčům zápas Baníku s Budějovicemi a to, jak pracuje Potočný ve vlastním pokutovém území. Celé mužstvo musí pracovat dopředu i dozadu. To je strašně důležité v dnešním fotbale. Presuje se a vy musíte pracovat na obě strany," upozornil nadřízený Dočkala, Hložka a spol.

To, zda bude moci pětadvacetiletý Švéd naskočit do nejslavnějšího tuzemského derby, ovšem jisté není. Svému svěřenci udělil povolení odcestovat do rodné země kvůli porodu jeho ženy a nad jeho návratem do Česka se vznáší otazník.

"David čeká rodinu a odletí do Švédska k porodu. Uvidíme, kdy se vrátí," zakončil na adresu letenského středopolaře Kotal, jenž dal před duelem se Sigmou ze stejného důvodu volno také Milanu Hečovi. Ten ovšem ligový zápas nakonec stihl a absenci si nepřipsal.