Loučka povyšuje do sparťanského áčka: Cítím, že bych měl klubu vrátit to, co mi v minulosti dal

Loučka povyšuje do sparťanského áčka: Cítím, že bych měl klubu vrátit to, co mi v minulosti dal

Sparťanský realizační tým na čele s novým hlavním trenérem Václavem Kotalem se v úvodu března rozšířil o dalšího člena.

Je jím sedmatřicetiletý Luboš Loučka, jenž se stal novým asistentem letenského "S", což je stejná role, jakou zastává u rezervy a na přechodnou dobu si ji ještě ponechá.

V neděli ho tak čekají dvě šichty - dopoledne bude na Strahově u začátku ČFL, kdy B-tým hostí Domažlice a dopoledne už bude po boku Václava Kotala a Michala Šmardy přítomen v Edenu na nejslavnějším derby v zemi.

Protože má odborník ke klubu jakožto odchovanec evidentní vztah, novým výzvám bude čelit s chutí. "Prošel jsem ve Spartě mládežnickými týmy, hrál jsem za béčko i za A-tým, o to je to pro mě silnější. Sparta mě vychovala do velkého fotbalu, díky ní jsem mohl hrát na té nejvyšší úrovni," připomněl.

"Cítím, že bych to měl klubu vrátit a doufám, že se mi to teď podaří," citoval web sparta.cz slova někdejšího univerzála Neugersdorfu, Jablonce či Opavy.

Ten zahájil svou trenérskou dráhu v roce 2018 jakožto asistent sparťanské juniorky. Poté se zjevil i v úloze jejího hlavního kouče a vydržel v ní až do zániku soutěže.

Do nově vzniklého béčka si ho poté loni vybral Kotal, který hodlá ve spolupráci pokračovat i v roce 2020 na nejvyšší možné úrovni.