Spartu začal zajímat český obr, který je nejproduktivnějším stoperem polské Ekstraklasy

Spartu začal zajímat český obr, který je nejproduktivnějším stoperem polské Ekstraklasy

Sparťanská defenziva byla v právě probíhající sezoně častokrát pod kritickou palbou a to, že se bude v letní přestávce na Letné opět upravovat kádr, je jistota srovnatelná se zítřejším východem slunce.

Ve spojitosti s nejslavnější tuzemskou značkou je aktuálně spojován také osmadvacetiletý stoper Tomáš Petrášek, jenž hraje v barvách Rakówa Czestochowa svou první sezonu v polské Ekstraklase.

199 centimetrů vysoký obr s minulostí ve Slavoji Vyšehrad, Kolíně a Hradci Králové, kde ho kdysi označili za neperspektivního, se u našich severních sousedů vyšvihl v jednoho z nejrespektovanějších středních obránců soutěže.

Pakliže by nemusel vynechat jeden duel kvůli trestu za žluté karty, naskočil by do všech utkání polské ligy v základní sestavě a čtyřiadvacet utkání doposud přetavil v pět přesných zásahů, čímž jasně navazuje na osm branek z minulého ročníku, které ovšem ještě vstřelil ve druhé polské lize.

Podle těchto čísel jde o nejproduktivnějšího stopera Ekstraklasy, jemuž dělají v týmu nováčka společnost také podobně zkušení krajané Petr Schwarz a Daniel Bartl.

Momentálně sedmý celek Fortuna:ligy již údajně poslal do města Czestochowa neformální dotaz, kolik by jeho defenzivní opora s kapitánskou páskou na ruce mohla stát.

Vítěz třetí i druhé nejvyšší polské soutěže má ve své rodné zemi zkušenosti výhradně s druhou ligou a pakliže by sparťanské lanaření dopadlo, ve Fortuna:ligu by si si mohl v létě připsat premiéru.

To vše je však písní možných budoucích jednání a právě teď se robustní Petrášek soustředí na nedělní ligové vystoupení proti lépe postavenému Pogonu Szczecin.