Díra mezi béčkem a áčkem je obrovská, sešívané talenty ještě čeká nějaký mezikrok...

Díra mezi béčkem a áčkem je obrovská, sešívané talenty ještě čeká nějaký mezikrok...

Byť se v posledních dnech spekulovalo o tom, že Jan Nezmar nakonec přeci jen opouští struktury Slavie, slávistický člen představenstva Jiří Bílek, který po něm převzal dohled nad mládežnickými výběry a akademii, potvrdil, že exliberecký funkcionář zůstává tam, kde je, čili ve vršovickém Edenu.

Nová role Bílka moc baví. "Jindra Trpišovský a Honza Nezmar se starají o áčko, kde mají hotové hráče, výběr těch nejlepších, co nabízí český trh. Já si dávám za cíl výchovu a kontrolu nad výchovou fotbalistů mezi sedmnácti a dvaceti lety. V tomto věku zažívají to nejtěžší, z vlastní zkušenosti vím, jak hrozně těžký byl přechod do dospělého fotbalu. Ostatně v tomto období je statisticky největší odpad. Snažíme se klukům pomoct a vytvářet takové podmínky, aby z nich byli co nejlepší hráči," vyprávěl na stránkách aktualne.cz šestatřicetiletý představitel slavného "S".

Bývalý hráč Sparty, Blšan, Liberce, Kaiserslauternu či Zaglebiu Lubin zodpovídá za jeden z nejcennějších faktorů, který Slavia má, a sice budoucnost. "Vnímám to stejně. "Práce mě strašně baví a chci i pomoct Slavii, protože výchova z vlastních zdrojů je tou nejlevnější cestou. Naopak když fotbalisty kupujete, je to velmi nákladné. Jsem rád, že už několik kluků nakukuje do áčka, je to velká motivace nejen pro ně, ale i pro ostatní. Vidí, že si na první tým můžou sáhnout, ne-li dostat se do něj stabilně," pokračoval v interview pro aktualne.cz dvojnásobný šampion české nejvyšší soutěže z let 2006 a 2017.

Mistrovi Fortuna:ligy nyní dospívají silně obsazené ročníky 2001 a 2002. Nachází se v nich někdo, kdo by mohl začít brzy zářit v sešívaném áčku? "Jsou tam zajímaví hráči, ale jak cesta nahoru je strašně dlouhá a díra mezi béčkem a áčkem je obrovská. Každého z nich ještě čeká nějaký ten mezikrok, stejně jako v Součkově případu Žižkov a Liberec," připomněl příklad současného záložníka West Hamu United Bílek, jehož slova publikovaly stránky aktualne.cz.