Zdrcení fanoušci Tottenhamu volají po změně: Lepší žít v ráji pod Pochettinem, než se trápit pod Mourinhem

Zdrcení fanoušci Tottenhamu volají po změně: Lepší žít v ráji pod Pochettinem, než se trápit pod Mourinhem
LIGOVÝ SPECIÁL

Vyřazení z poháru, prohry s konkurenty v tabulce a neuspokojivý fotbal. Netrvalo dlouho a fanoušci Tottenhamu si uvědomili, jaký poklad se skrýval v jejich starém kouči. U toho nového se obávají, že je povede jenom ke dnu.

Když se José Mourinho koncem listopadu ujal kormidla celku z bílé části Londýna, jeho hlavním úkolem bylo zajistit klubu účast pro příští ročník v Lize mistrů. Každým dnem se ovšem tento cíl jenom vzdaluje, a navíc je už teď téměř jisté, že Spurs opět zakončí sezonu bez trofeje.

Trpělivost mnoha fanouškům došla po nezdařilém domácím pohárovém utkání s jindy nevýrazným Norwichem. Tottenham nepředvedl výkon, který by byl hoden role papírového favorita, a následně nezvládl ani penaltový rozstřel, jenž znamenal konec jeho pouti FA Cupem.

Jelikož se jednalo o čtvrtou porážku v řadě, z ochozů nového stadionu bylo znít pískání a pokřiky na hráče s trenérem. Eric Dier to vzal jako pobídku k šarvátce a nakonec se vrhnul mezi publikum, kde si to s jedním „rádoby“ fanouškem osobně vyříkal. Jeho chování bylo odsouzeno anglickými medii a sám záložník teď čelí ostré pokutě.

Nejvíce kritiky se však valí na samotného šéfa lavičky. Ten se sice bránil slovy, že jeho mužstvo je jako zbraň, které chybí náboje (neboť se musí obejít bez zraněného Kanea se Sonem), jenže ani herní přednes na ostatních částích hřiště není nikterak oslnivý. A právě v tomto se portugalský kouč tak strašně moc liší od svého předchůdce Mauricia Pochettina.

Nyní volný argentinský trenér se své hráče pokaždé snažil motivovat, aby vše hráli na sílu. Pochettinův Tottenham patřil vždy k nejvíce běhavým a napadajícím celkům celé Premier League, zato Mourinhův Manchester United naopak k těm nejméně. A stejná nevýrazná taktická myšlenka se začíná přenášet do hry jeho nového týmu.

„Bylo lepší žít v ráji pod Pochettinem, než se trápit pod Mourinhem. Ta hra nemá logiku a vypadá to, že nikdy mít nebude. Znáte Mourinha, jeho metody jsou už zastaralé a v moderním fotbale nemá co pohledávat,“ zněla slova zklamaného příznivce, jenž promluvil před fanouškovskou TV. A podobných názorů slyšíme spousty, aniž bychom museli chodit daleko.

Co se dá teď od Spurs očekávat? José si sice při nástupu do nové práce pochvaloval kvality svého týmu, jenže postupně pochopil, že to na přední příčky tabulky stačit nebude. A tak začalo hledání po posilách, které bude pokračovat skrze letní přestupové období. Horší z hlediska Kohoutů ovšem je, že bez Ligy mistrů na své vysněné cíle jen tak nedosáhnou. To by se museli opravdu moc plácnout přes kapsu, což se v případě Tottenhamu nedá zaručit.