Hazard se bude zotavovat na klinice v Texasu. Jaká je vidina účasti na EURO?

Hazard se bude zotavovat na klinice v Texasu. Jaká je vidina účasti na EURO?

Smolný křídelník Realu Madrid si obnovil zranění kotníku, díky němuž pro něho skončila aktivní sezona. Co řekli lékaři a může s ním Belgie počítat pro EURO 2020?

Eden Hazard se od svého přesunu k Bílému baletu herně trápil. Jakmile ovšem vysvitla naděje, že se jeho výkony začaly zlepšovat, dostavilo se první zranění kotníku, které technicky velmi dobře vybaveného hráče vyřadilo na tři měsíce ze hry.

Neuplynulo ani moc dní a jen se Hazard stihl vrátit, ihned se mu stal osudný zápas proti Levante. Právě zde došlo k obnovení zranění, jež později dostalo nálepku "vážné", neboť se belgický reprezentant nemohl obejít bez náročnějšího operačního zákroku, který by měl napravit jeho zlomený kotník. 

Nadaný křídelník se letěl nechat operovat do vyhlášené Carellovy klininky v Texasu. Zde figurují jen ti nejlepší lékaři, kteří se starají o hráče NBA.

Podle svědectví doktorů Dana Coopera a Daniela Worrella se Hazard bude zotavovat dobré tři měsíce. Ligová sezona pro hráče definitivně skončila, ale s dobrou péčí existuje naděje, že bude k dispozici svému reprezentačnímu týmu již pro skupinové boje Mistrovství Evropy.

EURO 2020 startuje 12. června a bude trvat přesně měsíc. Otázkou je, jak bude trenér Roberto Martínez odvážný vsadit na někoho, kdo byl tak dlouhou dobu mimo hru a komu bude chybět zápasové vytížení.