Bitva o Manchester pro United, Chelsea přejela Everton, Liverpool si po Watfordu spravil chuť s Bournemouthem

Svěřenci Jurgena Kloppa vyhráli úvodní zápas devětadvacátého kola, během něhož na Anfieldu přivítali Bournemouth. Ostatní ligová utkání v rámci sobotního podvečera příliš gólového nadšení nepřinesla. Nikde nepadla více jak jedna branka. Zato v neděli Chelsea nasázela Evertonu čtyři góly. Manchester United v městském derby zdolal City 2:0.

Hosté se do Liverpoolu vypravili s očekávanou defenzivní taktikou, která ještě v úvodu prvního poločasu slavila úspěch. Byly to právně Třesně, jež otevřely gólový účet jako první. Reds jako zkušení lídři tabulky však dokázali na vývoj utkání zareagovat a ještě před koncem poločasu stav otočili na 2:1 ve svůj prospěch. Druhá půle přinesla několik závarů, například Milner byl nucen odkopávat míč téměř z brankové čáry, ale žádný gól jsme i navzdory těmto záchvěvům již neviděli.

Arsenal před domácím publikem nepředvedl zrovna nějaký přesvědčivý výkon, soupeř ho dokonce téměř dvojnásobně přestřílel, ale i tak to Kanonýrům na těsnou výhru v poměru 1:0 stačilo. O jediné brance zápasu rozhodl Lacazette, jenž těžil z přihrávky od spoluhráče Ozila. Situaci několik minut ještě přezkoumávalo video, aby se potvrdilo, že se nejednalo o ofsajd.

Chelsea si lehce poradila s Evertonem. Už ve 14. minutě si narazil Mount s Pedrem a první jmenovaný se trefil z otočky. O chvilku později Barkley vyslal kolmici a Pedro si zkušeně poradil. Po poločase se zpoza vápna trefil Willian, ten si pak ještě připsal asistenci na gól Girouda. Everton poprvé pod vedením Ancelottiho v Premier League neskóroval.

V manchesterovském derby se o úvodní branku se postaral Martial. Naběhl si za obranu a Bruno Fernandes mu poslal chytrý oblouček a prostřelil brankáře Edersona. Citizens v prvním poločase vystřelili jen jednou. Druhý poločas bylo City aktivnější, ale vyrovnání to nepřineslo. V šesté minutě nastavení zvýšil na 2:0 McTominay, kterému přihrál na nohu brankář Ederson a domácí záložník z první ze 40 metrů se do prázdné brány trefil přesně.