Sparta přišla o výhru v nastavení, Liberec deklasoval Opavu, slaví i Bohemka

Počtvrté za sebou nedokázal najít Zlín recept na vítězství, tentokrát to bylo doma proti Bohemce, které se normálně venku příliš nedaří. Dobrý bod zvládla vybojovat o jednoho hráče oslabená Olomouc. Hlad po úspěchu prokázali v samotném závěru utkání s Budějovicemi hráči Plzně, ti po brance Mihálika vyhráli 1:0. Liberec porazil Opavu 4:0 a připsal si čtvrtou výhru v řadě. Sparta sahala po čtyřech letech po výhře nad Slavií, nakonec odjela s bodem.

Klokani vsadili na zlínské Letné na zkušenosti útočníka Matěje Pulkraba, který se zde blýsknul dvěma přesnými trefami. Hosté zaskočili domácí celek ještě v prvním poločase, v němž se dostali do dvoubrankového vedení. Ševci sice ještě před odchodem do kabin snížili, ale ve druhé půli byli opět nuceni dotahovat dvougólový rozdíl. To se jim zčásti podařilo, ale ne tak, jak by chtěli. Bohemka ve Zlíne vyhrála 3:2 a pomalu začíná pokukovat po tom klidnějším středu tabulky.

Těžký úkol měla doma Olomouc, která byla nucena od 38. minuty dohrávat bez jednoho hráče v poli. Ve prospěch svěřenců trenéra Látala mluvilo jednobrankové vedení, jež bylo proti Jablonci stráženo až do 75. minuty. V té se prosadil střídající Hamalainen a stanovil výsledek na celkových 1:1.

Lépe si to ani načasovat nešlo. Téměř celých 90 minut utkání mezi Plzní a Českými Budějovicemi regulérní branku nepřineslo, až chvíli před nastaveným časem našel Bucha Mihálika, který s přispěním teče jednoho z bránících hráčů rozhodl o tom, že se všechny tři body přesunou na západ Čech. Těsná výhra se však pro Viktorii nerodila vůbec snadno. V 56. minutě se jako první radovali hosté. Podle videa však gólu předcházel faul, a tak byla branka odvolána.

Liberečtí po opatrnějším úvodu dvakrát udeřili kolem 30. minuty. Mara obloučkem vyslal Kuchtu, ten šancí nepohrdl. Poté Kuchta spadl ve vápně a nařízenou penaltu proměnil Mara. Ve druhém poločase se znovu prosadil Kuchta, když využil chybu Fendricha, ten při odkupu našel přímo Kuchty. Tři minuty před koncem ranou pod břevno završil Malinský.

Slavia nastoupila oproti zápasu na Slovácku se šesti změnami. V prvním poločase byly šance na obou stranách. Krátce po změně stran musel Heča vytasit skvělý zákrok proti střele Ševčíka. Poté si Heča špatně předkopl míč a Tecl přihrál do lepší pozice Šefčíkovi, ten ze třiceti metrů netrefil prázdnou bránu. Tetteh poté dostal míč do sítě přes Takácse i přes Koláře, jenž se srazili, avšak ke srážce dopomohl i Tetteh, a tak rozhodčí Franěk branku neuznal. Deset minut před koncem se opět trefil Tetteh, tentokrát podle regulí - 0:1. Pak začal zoufalý závěrečný nápor Slavie. Ve třetí minutě nastavení se po standardní situaci trefil hlavou střídající Musa.

FORTUNA:LIGA, 24. kolo:

FC Fastav Zlín – Bohemians Praha 1905 2:3 (1:2)
Branky: 39. Simerský (Jiráček), 83. Jawo (Matejov) – 16. Pulkrab (Vaníček), 37. Vaníček (Hůlka), 65. Pulkrab (Jindřišek)
Karty: 35. Jawo (ZLN), 64. Matejov (ZLN), 73. Čanturišvili (ZLN) – 20. Bartek (BOH), 56. Krch (BOH)
FC Fastav Zlín: Rakovan – Simerský, P. Buchta, Cedidla (62. Džafić) – Matejov, Fantiš, Hlinka, Jiráček (C), Čanturišvili (83. D. Ikaunieks) – Jawo, Poznar
Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Krch, Šmíd, Bederka, Schumacher – Bartek (28. M. Dostál), Hůlka, Jindřišek (C), Vaníček (46. Nečas) – Vodháněl, Pulkrab (87. Puškáč)
Rozhodčí: Klíma – Šimáček, Ja. Váňa

SK Sigma Olomouc – FK Jablonec 1:1 (1:0)
Branky: 25. Juliš (Greššák) – 75. Hämäläinen
Karty: 7. Juliš (OLO), 22. Látal (trenér) (OLO) – 12. Hübschman (JAB), 61. Krob (JAB)
ČK: 38. P. González (OLO)
SK Sigma Olomouc: Mandous – Látal, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Greššák – Hála (81. Zahradníček), Houska (C), Chytil (86. Kerbr), P. González – Juliš (62. Falta)
FK Jablonec: V. Hrubý – Li. Holík, Jugas (73. Hämäläinen), Plechatý, Krob – Pleštil (74. Matoušek), Hübschman (C), Považanec, T. Pilík – Chramosta, Doležal