Ronaldinho, jenž přiletěl do Paraguaye s falešným pasem, musí za mříže

Ronaldinho, jenž přiletěl do Paraguaye s falešným pasem, musí za mříže

Někdejší fotbalový bavič s titulem mistra světa z roku 2002 ve středu 4. 3. 2020 přiletěl společně se svým bratrem do Paraguaye na falešné doklady. To nezůstalo bez povšimnutí a okamžitě je zadržela policie.

Původně se mluvilo o tom, že se trestnímu stíhání bývalý brazilský útočník vyhne, jenže soudkyně ho i jeho bratra poslala za mříže. Především kvůli strachu, aby neodletěli pryč ze země. Ve vazbě strávil už druhou noc, jelikož soudkyně odmítla jejich požadavek na domácí vězení, informuje aktualne.cz.

Ronaldinho ve vazbě může zůstat až půl roku, než se případ vyřeší. „Nechápeme, co se děje,“ řekl Tarek Tuma, který je Ronaldinhovým právníkem. Brazilec přiletěl do Asunciónu na otevření kasina a měl být tváří různých charitativních akcí. Měl také v plánu tam představit svoji knihu.

Brazilský útočník měl bohatou a pestrou kariéru. Nejvíce se proslavil v barvách Barcelony. V Evropě ještě hrál za AC Milán nebo Paris St. Germain. Kariéru ukončil před necelými čtyřmi lety doma v Brazílii v dresu Fluminense.

Mnozí fanoušci diskutují, že kariéru ukončil moc brzy, hlavně v Evropě měl vydržet déle. Nicméně pro spoustu lidí to byl nejtechničtější fotbalista všech dob, jeho neuvěřitelné dovednosti s míčem mu může závidět kdekdo.

Ronaldinho