Dostat 4 góly z dohraných standardek je vždy problém pro jakékoliv mužstvo, smutní na Julisce

Dostat 4 góly z dohraných standardek je vždy problém pro jakékoliv mužstvo, smutní na Julisce

Ambiciózní Dukla se smělými postupovými cíly dostala o víkendu v městském derby naloženo na půdě hůře postavené Viktorie Žižkov, odkud si odvezla vysokou porážku 2:5. Vedoucí Pardubice tak dejvické značce z Julisky utekly již na sedm bodů.

Jak viděl nepovedený tahák kola kouč poraženého mužstva? "Hodnocení zápasu je jednoduché, ani boxer a většinou ani tým, rozhodně ne tak mladý tým, není schopen se ze dvou direktů vzpamatovat," pronesl na webu fkdukla.cz někdejší šéf Opavy.

"Na první jsme zareagovali výborně. Na začátku zápasu se stane, že vám soupeř trefí trestný kop. Pak jsme nechali otočit hru a po centrovaném míči jsme inkasovali na 2:0," pokračoval v hodnocení pětačtyřicetiletý trenér, jenž vede Duklu již od roku 2018.

Ne vše bylo v sobotu špatné. "Jsem hrdý na kluky, jakým způsobem na ten první poločas zareagovali. Z mého pohledu tam ležel výsledek utkání, protože od vyrovnání na 2:2 jsme tam měli dvě tisíciprocentní šance, ty jsme neproměnili," mrzelo šéfa dejvické lavičky po jarním vstupu.

"I když jsme se na vstup do druhého poločasu připravovali, chtěli jsme být trpěliví, chtěli jsme držet balón a každou akci zakončit, tak jsme dostali ve 47. minutě gól ze standardky, a to je vždycky problém," krčil rameny.

A na čem bude třeba ještě zapracovat? "Mě mrzí to, že celou přípravu pracujeme na defenzivě a zodpovědnosti, ale dostat čtyři góly ze standardních situací, ještě k tomu dohraných standardních situací, to je samozřejmě vždycky problém pro jakékoliv mužstvo," uzavřel zklamaný Skuhravý, jehož tým se v sobotu dopoledne pokusí rehabilitovat v dalším druholigovém šlágru proti Vysočině Jihlava.