Chceme se dostat do pohárů, neskrývá ambice liberecký snajpr Kuchta

Chceme se dostat do pohárů, neskrývá ambice liberecký snajpr Kuchta

Když se třiadvacetiletý útočník Jan Kuchta definitivně přesunul do Liberce i smluvně, hlavní trenér podještědského mužstva Pavel Hoftych v nem viděl budoucího útočníka Slovanu číslo 1.

A bývalý kmenový hráč Slavie, jenž prošel také Bohemians 1905, Slováckem, Viktorií Žižkov či Teplicemi, jimž se nepozdávala jeho bojovnost, mu začíná důvěru oplácet, protože už si v libereckém trikotu připsal pět soutěžních branek, na což mu stačilo pouhých osm startů v základní sestavě.

Formu potvrdil také ve 24. kole proti Opavě, kterou rozesmutnil hned dvakrát. "Věděli jsme, že se bude jednat o další těžký zápas, protože jsme měli v nohách 120 minut z poháru. Ale myslím, že máme dost natrénováno a úspěšně jsme to ukázali. I když je pravda, že nám vítězství Opava velice usnadnila, když nám prakticky darovala čtyři góly. Šli jsme si za výhrou a je dobře, že se nám podařilo udržet nulu. Ze tří ligových utkání jsme obdrželi pouze jeden gól, to taky o něčem vypovídá," upozornilo na webu fcslovanliberec.cz mladé ofenzivní tykadlo.

Proč střídal již po dvaapadesáti minutách hry? Netoužil po hattricku? "Dá se říct, že jsem toho měl plný brejle. Trenér mi o poločase řekl, ať vydržím deset minut, tak jsem vydržel na krev. Středeční zápas byl náročný, ale samozřejmě se nechci vymlouvat. Každý, kdo hrál v poháru, chtěl nastoupit i tentokrát. Kdo vydrží, vydrží, kdo nevydrží, nevydrží. Máme dostatečně kvalitní lavičku na to, aby nás mohli nahradit, nebo abychom se nahradili navzájem," ozřejmil sebevědomý forvard, na nějž U Nisy pracují Baluta i Hromada.

Momentálně šestý tým Fortuna:ligy, který má navíc odehrál o duel méně než páté Slovácko, se mohl pyšnit i fungujícím presinkem. "Určitě pomohl taky, takhle jsme sehraný a naučený hrát. Způsobuje jim potom problémy v rozehrávce a my z nich těžíme," liboval si Kuchta.

A co myšlenky na udržení v první šetce až do konce? "Šance určitě je, chceme hrát poháry, chceme se do nich dostat. Máme před sebou ještě semifinále MOL Cupu, ale momentálně nás nezajímá. Jde nám o příští duel v Teplicích, kde se budeme snažit odvézt tři body," uzavřel na fcslovanliberec.cz hráč trojnásobného mistra české nejvyšší soutěže.