Tahoun Brna i hradecký čaroděj. Toto je šest největších hvězd FNL!

Tahoun Brna i hradecký čaroděj. Toto je šest největších hvězd FNL!

Zatímco jarní bitvy ve FORTUNA:LIZE už jsou v plném proudu, druhá nejvyšší fotbalová soutěž v Česku se rozjela až o víkendu. Podívejte se na vizitky šesti největších hvězd, které momentálně oblékají dres některého z celků FNL.

Ondřej Vaněk (29 let, FC Zbrojovka Brno)

Nejzvučnějším jménem v kádru se může pochlubit brněnská Zbrojovka, za kterou válčí velezkušený záložník Ondřej Vaněk. Ten stihl na podzim odehrát za Moravany jen devět ligových utkání, i tak si si ale stihl připsat devet bodů za čtyři góly a pět asistencí. Všeobecně se tak čekalo, že po zimě zamíří zpět do ciziny, což ostatně dlouho preferoval i on sám. Žádná z nabídek ho však reálně neoslovila.

Proto se s Brnem dohodl na nové smlouvě do roku 2022 a na jaře ho čeká jasný úkol. A to z pozice lídra dovést mužstvo zpátky mezi elitu. „Brno mám v srdci a jsem tady doma, to rozhodlo. Jsem rád, že smlouva je na delší dobu, další budoucnost teď spojím se Zbrojovkou. Klub patří do ligy a doufám, že k tomu dokážu pomoci a všichni společně tam Zbrojovku dotáhneme,“ vzkázal někdejší fotbalista Plzně či ruské Ufy, jehož setrvání samozřejmě kvituje i brněnský kouč Miloslav Michálek.

"Bylo mým přáním, abychom do jednání s Ondrou vstoupili. Je hráčem takových kvalit, že nám může pomoct ke splnění nelehkého cíle,“ prohlásil lodivod Zbrojovky.