Od Müllera až po Gnabryho aneb Nejlepší asistenti, jimiž se může chlubit bundesliga

Od Müllera až po Gnabryho aneb Nejlepší asistenti, jimiž se může chlubit bundesliga

Jaká je střelecká situace u našich západní sousedů? Bundesligovým kanonýrům kraluje polský gólostroj ve službách Bayernu Mnichov Robert Lewandowski, který má náskok čtyř tref na druhého Timo Wernera, který zatím pořád ještě obléká trikot Red Bullu Lipsko. Bavorský gigant z Allianz Areny pak hraje prim také v žebříčku hráčů s největším počtem gólových asistencí...

Nejlepší asistenti bundesligové sezony:

1. T. Müller (Bayern Mnichov ) - 16

Nejlepším asistentem celé nejvyšší německé soutěže je třicetiletý univerzál s osmi ligovými tituly Thomas Müller, jenž má v této sezoně docela zajímavá čísla. Ačkoliv figuroval v základní sestavě nynějšího tabulkového lídra jen osmnáctkrát, i tak si na své konto připsal 6 branek a 16 asistencí, což znamená velmi slušnou produktivitu. Mistra světa z roku 2014 proto stále nedoporučujeme odepisovat.

2. J. Sancho (Dortmund) - 15

Těsně za ním se nalézá o jedenáct let mladší anglický rychlík Jadon Sancho, který už nějakou dobu válí za Borussii Dortmund a v tomto ročníku má ještě lepší osobní čísla než Müller. Ano, mladík s minulostí v Manchesteru City toho odehrál více, nicméně díky čtrnácti trefám a patnácti asistencím měl prsty již v devětadvaceti brankách BVB, což je vzhledem k jednadvaceti pobytům mezi jedenácti vyvolenými více než slušné. Pořád navíc jde o teenagera, který by měl mít všechno před sebou.