Hradecké trápení na úvod. Líšeň neudělala jedinou chybu, brání se Frťala

Hradecké trápení na úvod. Líšeň neudělala jedinou chybu, brání se Frťala

Pořádné překvapení se na úvod jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zrodilo v Hradci Králové, kde Východočeši jen remizovali 1:1 s Líšní. Postupové plány Votroků dostaly tak hned na začátku načekanou trhlinu, což dobře ví také trenér Zdenko Frťala.

Hradec sice po 26 minutách vedl zásluhou Michala Leibla 1:0, hosté ale díky Jaroslavu Málkovi záhy vyrovnali. A ve druhé půli mohli na horké půdě dokonce i vyhrát, jenže Tomáš Machálek netrefil ve velké šance bránu... Bojovný zápas tak skončil remízou, s čímž domácí rozhodně nemohli být spokojeni.

“Utkání jsme dobře rozehráli, ale pak jsme dostali hrozně laciný gól. Chyběla mi i větší odvaha při řešení gólových šancí,” litoval v rozhovoru pro klubový web Frťala, který nezapomněl ocenit kvalitu soupeře. “Je potřeba říct, že Líšeň neudělala jedinou chybu. Poctivě a zodpovědně bránila a my jsme některé situace řešili způsobem, který byl vodou na jejich mlýn. Remíza byla spravedlivá.”

K zamyšlení je pro něj hlavně závěr zápasu, kdy jeho svěřenci nedokázali dostat nováčka druhé ligy pod souvislejší tlak. “Bylo to z naší strany hodně nervózní. To nás ale čeká celé jaro. Musíme počítat s tím, že nikoho nebudeme vyloženě přehrávat. Tak jak budeme připravení my, se připraví také soupeř,” uvědomuje si zkušený trenér.

Pokažené jarní premiéry litoval i kapitán Adam Vlkanova, který sám neproměnil velkou šanci. “Beru to na sebe. Dostal jsem skvělý balon a zasekl si ho přes dva hráče. Otevřená celá brána a já si to trošku ukopl a pak mi už střelu zablokovali. Tohle prostě musím dávat,” sypal si popel na hlavu

“Remíza je pro nás ztráta. Vedeme 1:0 a hrozně brzy necháme soupeře vyrovnat. Měli jsme dát na 2:1 a mít klid, tyhle zápasy musíme za každou cenu vyhrávat!” dodal Vlkanova s tím, že teď musí jeho tým zabrat v neděli na půdě Varnsdorfu.

“Jsme nastavení tak, že chceme vyhrát každý zápas. Nic jiného ani nemůžeme chtít. I kdybychom to měli ukopat na 1:0, příště prostě musíme mít tři body,” burcuje ostřílený středopolař.