Nestárnoucí Joaquín se řadí mezi nesmrtelné legendy LaLigy. Před sebou už má jen 2 velikány...

Nestárnoucí Joaquín se řadí mezi nesmrtelné legendy LaLigy. Před sebou už má jen 2 velikány...

Španělská LaLiga má spoustu ikon, které v ní zanechaly výraznou stopu. Jednou z nich je osmatřicetiletý křídelník ve službách Betisu Sevilla Joaquín.

Ten si totiž v posledním kole proti Bílému baletu připsal ligový start s pořadovým číslem 544, díky čemuž se v historickém pořadí posunul na průběžnou třetí pozici.

Před bývalým hráčem Málagy, Valencie či Fiorentiny, jenž strávil na Pyrenjském poloostrově vyjma dvou ročníků v Serii A celou dosavadní kariéru, už jsou jen dvě španělské legendy.

A k té první nemá moc daleko a bude ji moci překonat ještě v právě probíhající sezoně. Je jí totiž někdejší forvard Raúl Gonzáles, který se se soutěží loučil s 550 vystoupeními.

Vedoucí muž seznamu Andoni Zubizarreta už hned tak dohnat nepůjde. Jeho konto totiž zdobí 622 odehraných zápasů.

Pakliže by ho chtěl autor osmi ligových branek, díky nimž vyrovnal své nejproduktivnější období z let 2003 a 2004, překonat, musel by bez zranění dohrát tuto a ještě další dvě sezony, což je pořádná porce, nikoliv vša úkol z říše nesplnitelných.

Také by to mimo jiné znamenalo i to, že by legenda Betisu, jíž se nikdy nepodařilo ovládnout ligu, hrála Primera División i po čtyřicítce, což bývá poměrně řídký úkaz.