Opavského kapitána Žídka štvou laciné chyby, které vedly k vysoké prohře

Opavského kapitána Žídka štvou laciné chyby, které vedly k vysoké prohře

S nadílkou čtyř gólů se z Liberce vrátili fotbalisté Opavy, kteří tak po prohře 0:4 zůstávají se ziskem sedmnácti bodů na patnáctém místě s náskokem tří bodů na poslední Příbram.

Opavští fotbalisté po celý zápas tahali za kratší provaz a prakticky už po půli bylo pod Ještědem o vítězi rozhodnuto.

Všechny obdržené branky navíc padly v důsledku školáckých hrubek fotbalistů ze Slezska. „Prohráli jsme 0:4, ale všechny góly jsme soupeři nabídli sami. Branky, které jsme dostali, jsem neviděl možná ani v dorostu. Bylo to absolutně bez zodpovědnosti. Tohle se nesmí stávat. Hrajeme o život a takhle nabídnout Liberci góly…,“ rozčíleně po zápase řekl opavský kapitán Jan Žídek pro sfc.cz

Velký podíl na výsledku 0:4 měl i opavský odchovanec Adam Rychlý, kterému se utkání vůbec nepovedlo, a proto nebylo divu, že po utkání na něm byla znát velká nespokojenost s vlastním výkonem.

Je to chytrý kluk a sám ví, že, udělal chyby. Na druhou stranu pro další kariéru mu to může jen pomoct, protože si tohle zapamatuje a příště už je dělat nebude,“ prohlásil po zápase Žídek, jehož slova vyšly na webu sfc.cz

S utkáním nebyl spokojený ani kouč Opavy Jan Balcárek, který ví, že pokud se chce Opava udržet v první lize, budou muset jeho svěřenci předvádět diametrálně odlišné výkony. „Jsem naštvaný, jak jsme k utkání přistoupili, všechny góly jsme si dali prakticky sami. Naše chyby se nevidí ani v nižších soutěžích. Takové lehké vítězství, jaké měl dnes Liberec, už v lize mít nebude,“ naštvaně vykládal pro Idnes.cz Balcárek.

V příštím zápase čeká Opavu Karviná, která je stejně jako Opava namočená v záchranářských bojích, takže se dá čekat, že fotbalisty obou táborů čeká urputný boj o body.