Evropská liga a Liga mistrů bez fanoušků!

Evropská liga a Liga mistrů bez fanoušků!

Neymar a spol. nastoupí v úterním zápase osmifinále Ligy mistrů proti Dortmundem před prázdnými tribunami. Bez fanoušků se odehraje také osmifinálová odveta mezi Valencií a Bergamem.

Aby toho nebylo málo, uvažuje se, že bez fanoušků bude také zápas mezi Barcelonou a Neapolí. V tomto případě ovšem ještě není rozhodnuto, i když představitelé Katalánska důrazně doporučili svým občanům, aby na Camp Nou nechodili a raději zůstali v bezpečí ve svých domovech.

Již teď je navíc jisté, že se neuskuteční zápas ve Švýcarsku mezi Basilejí a Frankfurtem, který bylo původně na programu ve čtvrtek 19. 3. Švýcarské úřady nepovolily dokonce ani, aby se hráči utkali před prázdnými tribunami, protože se obávají, že by přijelo velké množství fanoušků z Německa, kteří by zápas sledovali v místních barech, ve kterých by se mohl COVID-19 dále šířit

Již dříve se odehrály bez diváků také zápasy v italské Serii A, neboť Itálii je nejvíce postiženou evropskou zemí, ve které již na onemocnění COVID-19 zemřelo více než 350 lidí.

Přísné opatření zavedla také slovenská vláda, která zakázala konání všech sportovních a kulturních akcí v příštích čtrnácti dnech.