Drama mezi Baníkem a Boleslaví rozsekl až gól v závěru

OBSAHUJE VIDEO

Kdo se těšil na to, že pondělní ligová dohrávka 24. kola nabídne atraktivní podívanou, nemohl být zklamán. Zápas byl napínavý až do samého konce a přes 8000 fanoušků na stadionu si tak mohli užít skvělý fotbalový zážitek.

Už po osmi minutách se zvládla Mladá Boleslav prosadit po tom, co se balón dostal k Lukáši Budínskému, jenž nádhernou ranou z pětadvaceti metrů vymetl horní kout domácího zařízení.

V 15. minutě se po narážečce s Janoškem na hraně šestnáctky prosadil Ladra povedenou střelou k pravé tyči, čímž zvýšil na pro Mladou Boleslav na 0:2.

Ještě před koncem poločasu však dostal Baník možnost pokutového kopu, který bezpečně proměnil ostravský Stronati.

V 77. minutě dostal Baník jedinečnou šanci vyrovnat, když byla po nešikovném zákroku Zeleného odpískána penalta, kterou však tentokrát Stronati proměnit nezvládl.

I když Baník celý druhý poločas boleslavské fotbalisty tlačil, zvládl se prosadit až v 85. minutě, kdy se nejlépe ve zmatku ve vápně zorientoval ostravský stoper Svozil, který tak srovnal na 2:2.

Po třech minutách však Boleslavští zvládli propasírovat míč do vápna a po neuvěřitelných zmatcích v obraně Baníku se míč po střele Klímy dokutálel do brány.

Skóre se i přes závěrečný tlak Baníku nezměnilo a boleslavští fotbalisté si tak mohou připsat svou první jarní výhru 3:1. Se ziskem 37 bodů jsou momentálně na páté pozici se ztrátou jednoho bodu na svého dnešního soupeře.