Juliš má na dosah vyrovnání letitého hanáckého rekordu, který drží Drulák

Juliš má na dosah vyrovnání letitého hanáckého rekordu, který drží Drulák

Kmenový forvard Sparty Lukáš Juliš se zatím Sigmě mimořádně vyplácí a v rámci tradiční hanácké značky z Androva stadionu by mohl útočit na klubové milníky.

V prvních třech ligových vystoupeních za Olomouc zaznamenal letenský odchovanec čtyři přesné zásahy, s tím, že kromě Jablonci a Opavě se prosadil i dvakrát na půdě Teplic.

Právě to je bilance, která se v olomouckém prostředí ještě nikomu nepovedla a dosavadním rekordmanem byl Radek Drulák, který měl na kontě po úvodních třech utkáních stejný počet branek (ten zářil v olomouckých barvách v letech 1987 - 1990, respektive 1997 - 1998).

Právě bývalý český reprezentant, který se honosí statusem nejlepšího střelce Sigmy, vstřelil ve svých prvních pěti zápasech pět branek, což je dosavadní maximum.

Pětadvacetiletý Juliš, jenž mimochem skóroval také ve čtvrtfinále MOL Cupu, ho bude moci vyrovnat v příštím kole, pokud se tedy bude hrát. Tým Radoslava Látala by se měl představit v sobotu v Uherském Hradišti proti Slovácku.

Ofenzivně laděný kolega Nešpora, Pilaře, Beneše a spol. má našlápnuto k nejlepší prvoligové sezoně kariéry a to mu na ni možná bude stačit jen jarní část. Do vyrovnání jeho osobního střeleckého rekordu z ročníku 2015/2016 mu totiž chybí už jen jedna trefa.

P.S.: Čerstvým jubilantem klubu je Tomáš Zahradníček, který je k tomuto datu na 100 ligových vystoupeních. Všechny si připsal v barvách Sigmy, které v nich pomohl osmi brankami a čtrnácti gólovými asistencemi.