Páník našel ve Zlíně 16 nových hráčů: Receptem je nehrát na krásu, ale na body

Páník našel ve Zlíně 16 nových hráčů: Receptem je nehrát na krásu, ale na body
OBSAHUJE VIDEO

Třiašedesátiletý Bohumil Páník byl mimo zlínskou lavičku jen pětadvacet měsíců. Už je ovšem zpět, v kapse má novou dlouhodobou smlouvu a jasný úkol - udržet v Baťově městě nejvyšší soutěž.

"Přicházím do klubu, kde to znám. Nejsem takový, abych za sebou pálil mosty. My jsme se vídali, nebyl problém si podat s úsměvem ruce. Takový je fotbalový život. Kdo to nechápe, tak se s fotbalem nesžije. Jsou horší věci na světě než ztratit či získat místo trenéra. Lidé se stěhují a migrují ve velkém. To je vývoj," pronesl na úvod tiskové konferenci odborník, jenž naposledy vedl Baník Ostrava.

Během jeho absence se však kádr notně proměnil. "Jsou tu noví hráči. Když jsem odcházel, nebylo tady ze současného kádru šestnáct hráčů. To je důkazem, že klub prochází přeměnou a šel cestou omlazení kádru. Je tu hodně mladých hráčů i ze zahraničí," doplnil na webu fcfastavzlin.cz Páník.

Ten, jemuž bude asistovat Jan Somberg, je ohledně lepších zítřků optimistou. "Jsou tu zajímaví hráči, ale potřebují získat více sebevědomí. Věřím, že složení týmu je dobré. Receptem je nehrát na krásu, ale na body. Ve hře je jeden černý Petr a dva modří Petři, kteří jdou do baráže. Je potřeba z toho vylézt. Kdo by řekl, že teď z toho zatím vypadává Karviná, která byla přes zimu tak dole? Tabulka se rozdělí a bude to o mentální síle," doplnil.

Zlínští podle jeho názoru nesmí opakovat chyby, které je v úvodu jara srážely. "Taktické lze odstranit hned, u technických to trvá déle, je potřeba hráče posunout. Někdy je to o štěstí, ale nesmíte na to spoléhat. Je to o zodpovědnosti, přístupu, o skloubení hry celého týmu."

A co říká možným duelům bez diváků? K tomu prvnímu - pakliže nebude zrušen úplně - by mělo dojít 13. 3. na jablonecké Střelnici. "Bude to zvláštní, ale bez diváků hrajeme i přípravě, takže hráči jsou zvyklí. Pro trenéry je to výhoda, že jsou slyšet veškeré jejich pokyny až na druhém konci hřiště," zakončil na klubovém webu velezkušený stratég.