Mourinho: Všichni náhradníci na lavičce Lipska by v mém mužstvu okamžitě hráli v základu

Mourinho: Všichni náhradníci na lavičce Lipska by v mém mužstvu okamžitě hráli v základu
OBSAHUJE OHLASY

José Mourinho už čeká na soutěžní výhru dlouhých šest zápasů, což už se mu dlouho nepřihodilo. Jeho Tottenham, který v Lize mistrů obhajoval finálovou účast, se musel poroučet již v osmifinálové fázi poté, co ho celkovým skóre 4:0 zastavilo Lipsko.

Portugalec si na pozápasové tiskové konferenci opět postěžoval na absence, kvůli nimž se mu hůře skládá sestava. Spurs mimo jiné nemohli využít Kanea, Sona, Sissoka, Bergwijna či Sáncheze.

"A to jsem své mužstvo připravil na určitý způsob hry. Přitom jsem byl před zápasem pozitivně naladěný a věřil, že můžeme zopakovat totéž, co svedlo mužstvo loni v semifinále," postekl si "Special One".

"Máme to teď velmi obtížné a navíc víme, že naše problémy zítra nezmizí. A je jich hodně a nemusím je ani připomínat, protože každý ví, že nám chybí pět šest hráčů. Každý tým na světě by se s tím potýkal, jako s tím bojujeme my," pokračoval posmutnělý stratég, který v Londýně loni v listopadu vystřídal Mauricia Pochettina.

Sedmapadesátiletý odborník se však pořád nevzdává. "Někdy jsou podobné obtížné okamžiky dobré k tomu, že vás dokážou lépe připravit na budoucnost. A vím, že ta naše v příští sezoně po návratu zraněných hráčů lepší bude. Vždyť teď jsem v situaci, kdy všichni hráči sedící mezi náhradníky na lavičce Lipska by v mém mužstvu okamžitě hráli v základní sestavě," uzavřel bývalý manažer United či Chelsea.

Jeho svěřenec Dele Alli se ovšem na zraněné vymlouvat nechtěl a teorii svého nadřízeného, s níž údajně nejde nic dělat, tak mírně naboural. "Jen víra nestačila. Nebyli jsme dost mentálně silní, scházela sebedůvěra, chybí nám vyzrálost i bojovnost. Nic na tom nemění absence šesti hráčů, protože zranění k fotbalu patří. Nezbývá, než se omluvit fanouškům a zvednout se. Fotbalové kvality na to pořád máme," burcoval anglický reprezentant, jehož mužstvo čekají v neděli Rudí ďáblové, kteří už neprohráli snad deset duelů v řadě.