Baníku chybí lídr. Škoda, že ještě není zdravý Baroš, ten by to zvládl, míní Kozel

Baníku chybí lídr. Škoda, že ještě není zdravý Baroš, ten by to zvládl, míní Kozel

Byť je ambiciózní Baník ve Fortuna:lize na lichotivé čtvrté příčce, úplná pohoda v něm nepanuje, za což mohou dvě porážky v řadě a konec snů o triumfu v MOL Cupu.

"Nemyslím si, že je to otázka psychiky," rozmlouval nový hlavní kouč Luboš Kozel po domácím neúspěchu s Mladou Boleslaví.

O nynějším postavení nechce ani slyšet, tím spíš o útoku na třetí místo. "Dívat se, kteří v tabulce jsme, by byla největší chyba. My se musíme soustředit na svůj výkon a bavit se, proč děláme takové chyby, proč špatně vstoupíme do zápasu. Pokud budeme hrát jako třicet minut s Mladou Boleslaví, třetí stejně nebudeme," nebral si servítky nástupce Bohumila Páníka.

Ostravské družině chybí podle jeho slov přirozený vůdce. Jen stoper Patrizio Stronati na celou kabinu nestačí. "Je to o typologii hráčů. Škoda, že ještě není zdravý Milan Baroš, ten by to zvládnul," zmínil osmatřicetiletého veterána Kozel, jenž se bude muset v nadcházejících týdnech obejíta také bez Martina Filla.

Exreprezentant, jenž se živil fotbalem v Anglii, Francii i Turecku, zasáhl v tomto ročníku Fortuna:ligy jen do devíti duelů. V základu figuroval pouze dvakrát a dohromady strávil na hřištích 272 minut čistého času s bilancí jedné vstřelené branky. Poslední vystoupení si ovšem připsal v polovině prosince.

Chybět bude i v sobotu v Příbrami. Bude-li se vůbec hrát...