Ostrovní překvapení posledních dvou sezón láká do svých řad Rodrígueze. Real by dostal štědré výkupné

Ostrovní překvapení posledních dvou sezón láká do svých řad Rodrígueze. Real by dostal štědré výkupné

Posledních pár let se musí cítit jak nechtěný syn. Osmadvacetiletý kolumbijský záložník James Rodríguez se snaží najít opět štěstí, ale to se k němu zatím staví zády. Kde jsou ty časy, co zářil na světovém šampionátu v Brazílii a za nemalý peníz jej Real Madrid vykoupil z Monaka. Vysvobození by mohlo přijít z Premier League, kde o něj mají velký zájem.

Bílý balet s ním očividně příliš nepočítá, což dokládá jen třináct startů v této sezóně a pouze jediný vstřelený gól. O jeho odchodu se hovoří již delší dobu, během hostování v Bayernu Mnichov byl zvažován i trvalý přesun do Bavorska, ale Rodríguez se nakonec na San Bernabéu vrátil. Možnost odchodu byla skloňována i před touto sezónou, ale Real nenalezl nikoho, kdo by nabídl odpovídající výkupné.

To znenadání zacinkalo z Anglie, kde se ke slovu přihlásil Wolverhampton. Překvapení posledních dvou sezón ostrovní Premier League hodlá prodat mexického útočníka Raúla Jímeneze a nejen z této sumy pak následně ukořistit Rodrígueze. Klub již kontaktoval jeho agenta Jorgeho Mendese a Realu nabídl 80 milionů eur. Přesně za tuto sumu jen v roce 2014 získal španělský gigant z Monaka.

Kolumbijský legionář by mohl na toto volání slyšet, neboť Wolverhampton aktuálně okupuje šesté místo v tabulce Premier League a daří se mu i vyřazovací fázi Evropské ligy. Klub má ambice na pohárové scéně působit i nadále, proto by mohl v létě zbrojit, aby zvládl fungovat na více frontách. Na přestupovém trhu zatím Wolves  v minulosti příliš bankovky nerozhazovali, ale po úspěšné sezóně si to může dovolit.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.