Oblak znamená pro Atlético to, co Messi pro Barcu. Podle Simeoneho není nikdo lepší

Oblak znamená pro Atlético to, co Messi pro Barcu. Podle Simeoneho není nikdo lepší
OBSAHUJE OHLASY

I když vyslal Liverpool na branku Atlétika ve středeční osmifinálové odvetě Ligy mistrů úctyhodných 35 střeleckých pokusů, ze soutěže se musel po prodloužení poroučet i tak a trofej z loňského roku se mu tak obhájit nepodaří.

Hned12 střel mířilo mezi tři tyče slovinské jedničky madridského klubu Jana Oblaka, který byl i přes dvě inkasované branky vyhlášen mužem zápasu.

Diego Simeone tak svého sedmadvacetiletého svěřence mohl chválit. "Máme nejlepšího brankáře na světě, o tom není pochyb," zářil devětačtyřicetiletý argentinský odborník,který trénuje Atlético již od prosince 2011.

Z jeho úst dokonce přilétlo srovnání s Lionelem Messim. "Říkal už jsem to několikrát. Znamená pro nás stejně mnoho jako Messi pro Barcelonu. Lionel rozhoduje zápasy v ofenzivě, Jan nám zaručuje úspěchy svými zákroky," pokračoval v komplimentech bývalý šéf Catanie, Estudiantes či River Plate, jenž se věnuje trénování čtrnáctým rokem.

Atlético na čele s exbrankářem Benfiky Lisabon si už několik let udržuje status týmu z nejlepší obranou v celé LaLize. V právě probíhajícím ročníku má lepší defenzivní výsledky pouze Real, jenž během sedmadvaceti utkání inkasoval ještě o dva góly méně.