Nejproduktivnější prvoligová esa? Kanga i Budínský se zatím dívají na záda Buchovi

Nejproduktivnější prvoligová esa? Kanga i Budínský se zatím dívají na záda Buchovi

Věděli jste, že mezi deseti nejproduktivnějšími hráči soudobé Fortuna:ligy schází zástupce obhájce titulu a aktuálně vedoucího mužstva tabulky?

Během podzimu byl v nejvíce brankách namočený Tomáš Souček, ten už však na Sinobo Stadium není a nejefektivnější je směrem do ofenzivní činnosti mladý chorvatský útočník Peter Musa, jemuž patří díky devíti brankám a dvěma asistencím průběžná třináctá pozice.

Do tohoto sdělení se započítavají i hráči, kteří už soutěž nehrají (Komličenko, Mešanovič, Krmenčík a zmíněný Souček) a naopak se nebere ohled na kmenového slávistu Jana Sýkoru, jenž všech svých bodů dosáhl v rámci svého zapůjčení v Jablonci.

Ve vedení je každopádně mladý záložník Viktorie a čerstvý držitel ocenění Hráč měsíce Pavel Bucha, jenž se přímo podílel na šestnácti nastřílených brankách svého mužstva a v tomto směru tak zatím poráží jak Guélora Kangu (15), jenž ovšem odehrál o tři utkání méně, tak Lukáše Budínského (14) s Martinem Doležalem (13).

V dohledné době by mohli promluvit do čelních příček produktivity také ostravský Roman Potočný, liberecký Tomáš Malinský či jablonecký Vladimír Jovovič.

Pět nejproduktivnějších hráčů Fortuna ligy:

(údaje jsou po čtyřiadvaceti kolech)

1. Pavel Bucha (Plzeň) - 16
2. Guélor Kanga (Sparta) - 15
3. Lukáš Budínský (Boleslav) - 14
4. Martin Doležal (Jablonec) - 13
5. Jan Sýkora (Jablonec) - 13

 

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.