Horejše zavřené tribuny straší: Hráči začnou mít velmi rychle pocit, že se nejedná o mistrovské utkání

Horejše zavřené tribuny straší: Hráči začnou mít velmi rychle pocit, že se nejedná o mistrovské utkání

Vůbec poprvé v jihočeské historii bude tamní Střelecký ostrov hostit mistrovské utkání bez diváků. Stane se tak v rámci 25. kola Fortuna:ligy proti Slovanu Liberec a měření sil týmů z první poloviny tabulky prakticky zažijí jen hráči a realizační týmy. Hlavní kouč Dynama David Horejš predikoval, že "to bude divný zápas".

"Zápasy hrané bez diváků jsou divné. Hráče připravujeme na to, že je to velmi specifické utkání a že ta celková atmosféra je úplně jiná, než při klasickém zápase. Moc nás mrzí, že na zápas nemohou naši fanoušci, kteří jsou celou sezonu skvělí a celou sezonu nás podporují. Moc dobře si ale uvědomujeme vážnost situace, zdraví všech lidí ja prvním místě a chápeme, že se nic nesmí podcenit. Dokonce i jako trenér jsem zažil v roce 2016 zápas na hřišti Baníku Ostrava bez diváků. Opravdu je to velmi zvláštní a jiné. Je to tak, že hráči na hřišti začnou mít velmi rychle pocit, že se nejedná o mistrovské utkání, ale spíše jen o nějakou přípravu. My s kluky o tom nyní hodně mluvíme a připravujeme je na to, že ten zápas bude opravdu jiný než obvykle. K zápasu chceme přistoupit s maximální koncentrací, poslední dva zápasy jsme prohráli a nyní uděláme vše pro to, abychom uspěli," burcoval mladý trenér Českých Budějovic, který už vládne v klubu několik let.

Podještědský výběr Pavla Hoftycha dorazí na jih země v pozici lépe postaveného celku. "Liberec má v posledních kolech nejlepší aktuální formu a bude to tak po fotbalové stránce rozhodně velmi zajímavý zápas. Soupeř dokázal v prvním jarním kole vyhrát na Spartě a teď naposledy vyhrál doma 4:0 nad Opavou, a to ukazuje, že má výbornou formu," chválil nejbližšího soka Horejš, jehož slova zazněla na stránkách dynamocb.cz.

Jihočeský šéf lavičky vyjmenoval hlavní liberecké zbraně, jimiž jsou dobrá produktivita, výborná technika hráčů a rychlý přechod do útoku. "Bude to enormně těžký zápas, protože Liberec má své své hře hodně zajímavé věci. Má rychlostí typy hráčů a do ofenzivy je opravdu velmi nebezpečný. My se ale chceme co nejlépe připravit a utkání doma zvládnout a vyhrát," uzavřel Horejš, jemuž se do tréninku vrátil Petr Javorek a navíc bude moci využít i Pavla Šulci, jenž nemohl hrát v Plzni kvůli kvůli tradiční tuzemské fotbalové politice ohledně hostování.