Slavící Neymar i Mbappé si rýpli do gólového teenagera Haalanda

Slavící Neymar i Mbappé si rýpli do gólového teenagera Haalanda

Hráčům Paris Saint-Germain se pošesté v historii a poprvé po třech letech podařilo postoupit mezi nejlepších osm mužstev prestižní Ligy mistrů, s tím, že v letošním osmifinále se jim povedlo rozesmutnit Borussii Dortmund.

Suverénní lídr Ligue 1 z Parku princů zastavil soubor BVB po výsledcích 1:2 a 2:0, s tím, že o postupu do čtvrtfinále rozhodl před prázdnými tribunami.

Hvězdy PSG slavily s fanoušky alespoň po závěrečném hvizdu na ochozu stadionu, nicméně více se psalo a mluvilo o rýpání do devatenáctileté ofenzivní hvězdy Borussie Erlinga Haalanda, jenž vyšel ve francouzské metropoli střelecky naprázdno, ale jinak zažívá skvostné a produktivní týdny.

O vše se postarali ofenzivní tykadla Paříže Kylian Mbappé. Mladý Francouz s minulostí v Monaku při oslavách výhry navrhl spoluhráčům, aby ještě na hrací ploše napodobili Haalandovu gólovou oslavu, jež evokuje meditaci. Totéž se pak opakovalo v kabině i v rámci jeho vysílání na Instagramu.

O mladičkého Nora se opřel také brazilský kanonýr, jenž si zameditoval před tribunami Parku princů a na stejné sociální síti svému konkurentovi ze Signal Iduna Parku vzkázal následující: "Paříž je naše město, ne tvoje."

Ohlasy na provokace parížských hvězd byly různé a ne všem voněly. Nedůstojnými je nazval například anglický komentátor Gary Lineker.