Přerušená liga nevadí, pokuty se rozdávají dál, nejvíce zaplatí Sparta

Přerušená liga nevadí, pokuty se rozdávají dál, nejvíce zaplatí Sparta

Sparta byla potrestána disciplinární komisí za chování svých fanoušků pokutou 100 tisíc korun. S pyrotechnikou, výtržnostmi, nebo nesportovním chováním měly problémy i ostatní týmy.

Disciplinární komise LFA kromě přerušení ligy měla ještě na starost různé přestupky. Nejvíce řádili sparťanští fanoušci, za ty Sparta zaplatí dohromady 100 tisíc korun (50 tisíc za zápas se Zlínem a stejnou částku za pohárový zápas s Ostravou). České Budějovice a Slavia zaplatí po 60 tisících, Slovácko 50 tisíc, Plzeň 30 tisíc a Ostrava 20 tisíc korun.

V příštím kole si nezahraje kvůli červené kartě Pablo Gonzalez Juarez (Olomouc) a Alois Hyčka (Teplice).

Dalších šest hráčů si nezahrají kvůli čtvrté žluté kartě v sezoně. Baníku budou chybět Procházka a Hrubý. Mladé Boleslavi Daniel Pudil, Zlínu Matějov, Opavě Jursa a Slavii Olayinka.

Stopkou na dva zápasy za nasbírání osmi žlutých karet byli potrestáni Roman Potočný (Baník Ostrava) a Aleksej Tataev (Mladá Boleslav).

Bez povšimnutí nebylo ani derby mezi Slavií a Spartou. Nesportovní chování se objevilo v obou táborech. Pokutu znovu dostanou pravděpodobně i Českobudějovičtí za použití pyrotechniky v utkání s Plzní.

Disciplinární komise hleděla i na trávník. Podezření padá na Teplice, že řádně nepřipravily hrací plochu k utkání se Slovanem Liberec.