Rudí ďáblové vyučovali v Linci, Basilej rozesmutnila Frankfurt, Leverkusen loupil v Glasgow

Úvodní zápas „Rudým ďáblům“ v Rakousku vyšel skvěle a jsou jednou nohou ve čtvrtfinále Evropské ligy. Dobrou pozici má i Basilej, která si veze z Frankfurtu vítězství o tři branky.

Do Lince zavítal slavný United a do vedení šel ve 28. minutě. Úvodní branku měla na starost zimní posila Ighalo. Trefil se krásně do šibenice. V 58. minutě právě Ighalo poslal do brejku Jamase – 0:2. Linci absolutně nevyšel konec utkání. Během deseti minut třikrát inkasoval a postup do dalšího kola pro rakouský tým je takřka nemožný.

Basilej má rovněž dobrou výchozí pozici. V Německu porazila Frankfurt 3:0. Před prázdnou tribunou se po necelé půlhodině z přímého kopu trefil Camp. Ve druhém poločase vedení Basileji navýšili Bua a Frei.

Olympiakos i v deseti šel do vedení, to nakonec neudržel. Skotský celek Rangers podlehl Leverkusenu.

1. utkání osmifinále Evropské ligy:

Basaksehir - FC Kodaň 1:0 (0:0)
Branka: 88. Višča z pen.

Frankfurt - Basilej 0:3 (0:1)
Branky: 27. Campo, 73. Bua, 85. Frei

LASK Linec - Manchester United 0:5 (0:1)
Branky: 28. Ighalo, 58. James, 82. Mata, 90.+2 Greenwood, 90.+3 Pereira

Olympiakos Pireus – Wolverhampton 1:1 (0:0)
Branky: 54. El Arabi - 67. Neto
ČK: 29. Semedo (Olympiakos)

Glasgow Rangers - Leverkusen 1:3 (0:1)
Branky: 73. Edmundson - 37. Havertz z pen., 67. Aranguiz, 88. Bailey

Wolfsburg - Šachtar 1:2 (0:1)
Branka: 48. Brooks - 17. Moraes, 73. Antonio

Zápasy Sevilla - AS Řím a Inter Milán - Getafe byly kvůli prevenci koronaviru odloženy.