Vaclík registruje českou paniku. Tady to probíhá zatím klidněji, hlásí z Andalusie

Vaclík registruje českou paniku. Tady to probíhá zatím klidněji, hlásí z Andalusie

Utkání Evropské ligy mezi Sevillou a AS Řím se neuskutečnilo. Byť Tomáš Vaclík líčil, že byl jeho celek v Andalusii připraven nastoupit, španělské úřady zakázaly výpravě z věčného města přicestovat kvůli obavám z šíření koronaviru.

Zrušeno je i na neděli plánované městské derby proti Betisu, které se mělo nejprve hrát bez diváků. Ve čtvrtek se však odložila celá LaLiga. Jak se dívá na tuto skutečnost?

"Samozřejmě jsme všechno probírali v šatně, koronavirus a všechno kolem toho je velké téma. Všichni chtěli hrát před fanoušky. Kapacita stadionu je 45 tisíc míst a na derby je vždy vyprodáno. Španělská asociace nejprve zastavila soutěže od třetí ligy dolů, ale byl velký tlak i na zastavení elitní soutěže," ozřejmil na stránkách sport.cz třicetiletý reprezentant Česka.

Podle jeho slov navíc nešlo jen o uzavření samotných stadionů. Když se kupříkladu zavřely tribuny před zápasem Ligy mistrů mezi Valencií a Atalantou Bergamo, španělské fanoušky to neodradilo a sešli se před branami arény. "Stejný scénář mohl nastat i v jiných městech při ligových zápasech. Tisíce lidí by se velmi pravděpodobně sešly před stadiony. Odložením zápasů se předešlo případným problémům. Uvidíme, jak se situace vyvrbí dál," pokračovala v interview pro sport.cz bývalá jednička Žižkova, Sparty či Basileje.

V zemi, ve které pracuje, zatím nepanují tak přísné podmínky jako v Česku. "Prostřednictvím sociálních sítí ke mně dolehla česká panika, tady to probíhá zatím klidněji. Žádné hromadné nájezdy lidí na obchody jsem nezaznamenal. Některé regiony jako Baskicko, Murcia či Galicie uzavřely školy. Andalusie, jejíž metropolí je právě Sevilla, se zatím toto opatření nedotklo," informoval ostřílený Vaclík, jehož slova vyšla na portálu sport.cz.