Poznar by předčasný konec ligy pochopil a dodává: Nikdy bych si nemyslel, že něco takového zažiju

Poznar by předčasný konec ligy pochopil a dodává: Nikdy bych si nemyslel, že něco takového zažiju

Pokud by v Česku nepanovala mimořádná opatření, Zlín na čele se staronovým trenérem Bohumilem Páníkem by se v pátek odpoledne představil v rámci pětadvacátého kola na jablonecké Střelnici.

Tento týden se však Fortuna:liga minimálně na čtyři týdny přerušila. "Jelikož jsme vnímali, co se objevuje v médiích, tak jsme o tom před tréninkem diskutovali. Říkali jsme, že i tahle možnost může nastat. Soutěže se ruší na celém světě a možná ani naše liga nebude výjimkou. Nechci předjímat. Nám nezbývá nic jiného, než se nějakým způsobem připravovat na všechny možné scénáře. Chystat se budeme hlavně na variantu, že se liga ještě rozjede," přednesl na serveru idnes.cz ostřílený forvard Ševců Tomáš Poznar.

Byť dostali hráči na pár dní volno, zcela zahálet by neměli. Do svých domovů se rozjeli s individuálními plány. "Proběhneme se v okolí svého domu," přidal bývalý útočník Viktorie Plzeň a Baníku Ostrava.

Protože se lze sdružovat do počtu třiceti lidí, tréninkové jednotky by se mohly brzy klidně rozjet znovu. Sám zkušený fotbalista z moravské Letné by to však nerad lámal přes koleno...

"To by nám tak vyšlo. Ale nechci předbíhat. Pravidla, která vyhlásí, budeme respektovat. Zdraví je přednější. Myslet si, že se nás to mladých lidí netýká vůbec, není pravda. Je třeba brát zřetel na ostatní," doplnil vytáhlý ofenzivní hráč, který však k problému přistupuje zodpovědně a sport v tuto chvíli nemá problém odstavit na druhou kolej. "Na tohle se nedá připravit. Nikdy bych si nemyslel, že něco takového zažiju," uzavřel v interview pro portál idnes.cz.