Člověk si uvědomí, že fotbal není středem světa a jsou důležitější věci, přemítá Kozel

Člověk si uvědomí, že fotbal není středem světa a jsou důležitější věci, přemítá Kozel

Byť se ještě ve čtvrtek dopoledne Baník připravoval na sobotní výjezd do Příbrami, kde převzal žezlo Pavel Horváth, přerušení nejvyšší soutěže na neurčito přijal bez výraznějších emocí...

"Člověk si uvědomí, že fotbal není středem světa a jsou důležitější věci. A je určitě důležitější, aby se teď šíření koronaviru eliminovalo a život se zase mohl pomalu vrátit do normálu. Bereme to jako fakt. Asi by každý raději hrál, ale vnímáme souvislosti a současná opatření považujeme za podstatnější," vyprávěl na stránkách fcb.cz hlavní kouč Luboš Kozel.

Ten svým svěřencům i přes ligovou pauzu naordinoval na nejbližší dny standardní režim, který však nebude směřován k zápasům.

"Reagujeme průběžně na dostupné informace. Zatím je pro nás určující to, že do třiceti lidí může být skupina pohromadě, což pro nás znamená, že pokračujeme ve standardním režimu a celý tým trénuje pohromadě," doplnil bývalý dlouholetý šéf Dukly.

K dispozici má všechny členy kádru kromě dvojice Adam Jánoš a Martin Fillo, který by měl chybět zhruba měsíc a půl. "Máme standardní lékařské zabezpečení a samozřejmě na hráče apelujeme, aby více dbali na desinfekci a hygienu a eliminovali případná rizika," zakončil na webu fcb.cz nástupce Bohumila Páníka, jehož tým sídlí na průběžné čtvrtém místě Fortuna:ligy.